Rosjanie pracują nad superżołnierzami GMO?

Opublikowano: 30.10.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin powiedział, że dostarczenie wojsku genetycznie zmodyfikowanych żołnierzy będzie następną fazą ulepszeń w wojsku. I to gorszą niż bomba atomowa. Władimir Putin powiedział zgromadzonym studentom, że wkrótce rosyjscy naukowcy złamią kod genetyczny człowieka i będą przez to w stanie stworzyć “coś gorszego niż bomba atomowa”.

W szokującej wypowiedzi przywódca Rosji zasugerował, że wkrótce świat ujrzy nieczujących żadnego bólu, strachu i bezwzględnie posłusznych żołnierzy prosto z filmów science-fiction. Według Putina nauka i technika obecnie posuwają się naprzód tak szybko, że świat nie może nadążyć za wszystkimi nowinkami. Słowa te padły po niedawnym kryzysie na Półwyspie Koreańskim, podczas którego komunistyczna Korea Północna przeprowadziła serię testów rakiet balistycznych zdolnych przenosić ładunki nuklearne.

Według rosyjskiego prezydenta możliwość “kreowania człowieka z odpowiednimi cechami charakteru” stoi tuż za rogiem. “Człowiek otrzymuje możliwość wejścia w kod genetyczny stworzony przez naturę, albo jak ktoś woli – przez Boga. Wszystko ma swoje konsekwencje. Jedną z nich może być fakt, że będziemy w stanie stworzyć człowieka nie tylko teoretycznie, ale także w praktyce. Będzie on mógł być genialnym matematykiem, muzykiem albo żołnierzem – pozbawionym strachu, bólu i całkowicie posłusznym i lojalnym” – powiedział Władimir Putin podczas spotkania z młodzieżą w Soczi.

“Jak dobrze wiecie, ludzkość może wejść i pewnie zrobi to w najbliższej przyszłości, na bardzo trudny i odpowiedzialny poziom egzystencji. To, co właśnie opisałem, może w istocie być gorsze niż bomba atomowa” – ostrzegł rosyjski przywódca.

Putin stwierdził, że zmiany są nieuniknione, ale wezwał też światowych przywódców do wspólnego opracowania etycznych wskazówek dotyczących tematu “tworzenia” człowieka. “Kiedy coś robimy, cokolwiek by to było, to chcę jeszcze raz przypomnieć, że nie możemy zapomnieć o etycznych podstawach naszej pracy” – powiedział Władimir Putin.

Czy to oznacza, że rosyjskie wojsko za niedługo będzie wyposażone w super-żołnierzy, którzy nie dość, że są silni, posłuszni, to nie czują bólu i nie mają ludzkich uczuć? Jeśli tylko można wierzyć politykowi, który kilka lat kształcił się w szkole szpiegów, a później był agentem KGB, to można tak przypuszczać.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jedr02
Użytkownik
Jedr02

Zaimplementują ludziom odpornośc na gilfosat to wszyscy będziemy mogli raczyć się wspaniałościami Monsanto :)

lboo
Użytkownik
lboo

Dla znających angielski lub rosyjski oryginalna wypowiedź:
https://www.youtube.com/watch?v=GOS1410ji-M

Fajnie widać na tym przykładzie jak działa rusofobiczna propaganda.

gajowy
Użytkownik
gajowy

Nie da się zmienić człowieka ot tak przez zmianę jego genów. Bo geny to nie wszystko. Człowiek ma tzw. drugi genotyp, którym jest mikrobiom (flora bakteryjna), który ewoluuje razem z genami właściwymi. (Bardzo ciekawy temat wspólczesnej biologii ewolucyjnej). Ten drugi genotyp obejmuje co najmniej 100 razy więcej unikalnych genów (geny bakterii). I tutaj mamy słabe rozpoznanie. Zmiany jednego i drugiego genotypu muszą być ze sobą zsynchronizowane inaczej mamy degenerację hosta.
Dla przykładu zmiany odpowiednich genów w człowieku by uodpornić go na glifosat niewiele dadzą. Bo chemia dalej będzie rozwalać dobre bakterie w jego mikrobiomie. Z resztą to jest genralnie największy problem z “chemią”.