Rośnie liczba śmiertelnych ofiar szczepionki Gardasil przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego

Opublikowano: 23.09.2008 | Kategorie: Zdrowie

Liczba wyświetleń: 6

Judicial Watch, organizacja społeczna zajmująca się przypadkami korupcji wewnątrz rządu Stanów Zjednoczonych, opublikowała niedawno dokumenty otrzymane od FDA (Food and Drug Administration – Urząd ds. Żywności i Leków) na podstawie Ustawy o Wolności Informacji (Freedom of Information Act; w skrócie FOIA), które wymieniają 11 przypadków zgonów wywołanych przez szczepionkę o nazwie Gardasil stosowaną przeciwko wirusowi HPV, która jest dziełem firmy Mercs & Co. Inc, jednego z największych koncernów farmaceutycznych. Zgony nastąpiły w okresie między 8 czerwca 2006 roku, kiedy szczepionka uzyskała aprobatę FDA, a sierpniem 2007 roku, kiedy uzyskano najnowsze dane.

Z dokumentów wynika, że liczba doniesień o niekorzystnych efektach ubocznych szczepionki przeciwko HPV (wirusowi brodawczaka ludzkiego), podawanej dziewczętom już od 12 roku życia, rośnie z dnia na dzień w zastraszającym tempie.

Jak donosi portal LifeSiteNews.com, który dokonał przeglądu dostępnej bazy danych rejestrującej niekorzystne skutki szczepionki przeciwko HPV, do 28 września 2007 roku napłynęło 3137 doniesień o niekorzystnych efektach ubocznych, z których wiele zaliczono do “zagrażających życiu” i wymagających hospitalizacji.

Jeden z przypadków ujawnionych przez Judicial Watch dotyczy siedmioletniej dziewczynki zaszczepionej 7 czerwca 2007 roku, która zaraz potem tego samego dnia zmarła. Doniesienie mówi, że “została zaszczepiona pierwszą dawką Gardasilu”.

Inne poważne efekty uboczne powodowane przez szczepionkę Gardasil to paraliż, samoistne porażenie nerwu twarzowego, zespół Guillana-Barre’a i napady padaczki.

Źródło oryginalne: LifeStyleNews.com
Źródło polskie: “Nexus” nr 5 (61) 2008
Dalsze publiczne rozpowszechnianie tekstu wymaga zgody “Nexusa”!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Raptor
Gość

Zaufaj medycynie i giń… Idź do szpitala i jesteś trupem… itd. Czyżby farmakologia robiła przymiarki do redukcji populacji na większą skalę niż dotychczas?

Piotr
Gość
Piotr

Co za bzdury tu wypisujecie?????????????
Czy macie na to jakieś dowody wyniki badań lub cos podobnego????
WSTYD

W.
Gość
W.

Piotrze – skontaktuj się z organizacją Judicial Watch (ich strona: http://www.judicialwatch.org ), a zapewne otrzymasz dowody. Jeżeli jednak odrzucasz fakt, że organizacja ta opublikowała urzędowe pisma (bo FDA jest urzędem) na podstawie Ustawy o Wolności Informacji, to oznacza że albo nie przyjmujesz do wiadomości faktu, albo pracujesz dla korporacji medycznych i masz interes w promowaniu Gardasilu, albo im uległeś (lobbing wśród lekarzy, sponsorowane artykuły pseudomedyczne w gazetach, itd.).

Polecam lekturę innego artykułu o Gardasilu:
http://wolne-media.h2.pl/?p=760

zbawiony
Gość
zbawiony

Właśnie dzisiaj czytałem, że po szczepionce zmarło 6-tygodniowe dziecko u nas w szpitalu. Osobiście jestem poruszony. Nie podoba mi się przymus szczepienia dzieci.

Falco
Gość
Falco

Jeżeli ktoś wie co można zrobić by przeciwstawić się obowiązkowemu szczepieniu swoich maluchów bez standardowych konsekwencji ze strony Państawa (problemy z SANEPIDem i kierowanie pozwu do sądu o ukaranie pienieżne rodziców itp.) bardzo proszę o opisanie tego tutaj lub wysłanie bezpośrednio do mnie maila na adres falcon15@interia.pl

Wszystkim z góry dziękuję !!!