Rośnie liczba niewyjaśnionych tornad

Opublikowano: 06.12.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 463

Naukowcy z Uniwersytetu Columbia są zaniepokojeni wzrostem liczby niewyjaśnionych tornad, które są powszechnie rejestrowane w USA w ciągu ostatniej dekady. Nie wiadomo, jakie dokładnie zmiany klimatyczne doprowadziły do ​​wzrostu ich występowania.

Amerykańscy eksperci zwracają uwagę, że zaobserwowano zdecydowany wzrost katastrof naturalnych na skutek oddziaływania trąb powietrznych. Zawsze było tego sporo, ale w ostatnich dziesięcioleciach obserwowano zdecydowanie więcej takich zjawisk niż w przeszłości.

Rzeczywiście zawsze występowały one w niektórych miejscach Stanów Zjednoczonych, ale ostatnio jest ich po prostu znacznie więcej niż zwykle i są bardziej niszczycielskie. Analizując statystyki można dojść do wniosku, że jest ich najwięcej od 1954 roku. Jednocześnie ustalono znaczne zwiększenie występowania takich zjawisk jak burze. Aby zrozumieć przyczyny tych zmian, eksperci zamierzają przeprowadzić dodatkowe badania.

Kilka dni temu, 30 listopada 2016, Stany Zjednoczone zostały dotknięte ulewami, gradobiciami i nietypowo dużą liczbę tornad, które wystąpiły w stanach Alabama, Tennessee, Luizjana i Missisipi. W sumie trąby powietrzne doprowadziły do śmierci pięciu osób, a raniły dziesiątki innych. Zniszczone zostało, co najmniej 13 domów, a wiele drzew zostało powalonych.

Na podstawie: Science.sciencemag.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. rumcajs 06.12.2016 12:13

  Może jest to pokłosie prób, a może i nawet szkód wyrzadzanym innym państwom za pomoca tego ich systemu HAARP( czy jakos tak???)
  BÓG nie lubi jak ktos wtraca sie w jego prerogatywy, i karze bluźnierców…

 2. ludziedobrejroboty.pl 06.12.2016 21:37

  Pewnie indiańskie duchy mają już dość ‘elyt’

 3. polach 06.12.2016 23:58

  Zła karma zaczyna do USA wracać co posiali na świecie to zbierają …kto kumaty wie o czym piszę:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.