Resort kultury dofinansuje ukraińskie orkiestry i zespół

Opublikowano: 30.04.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1173

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło program wsparcia dla trzech ukraińskich orkiestr oraz zespołu pieśni i tańca. Resort kierowany przez Piotra Glińskiego nie ujawnił dokładnych kwot dotacji dla wspomnianych grup, ale mają one otrzymać głównie pomoc w przygotowaniach do swoich tras koncertowych.

Na stronie internetowej MKiDN pojawił się komunikat dotyczący pomocy, którą resort wraz z innymi instytucjami kultury przekaże trzem orkiestrom oraz jednemu zespołowi pieśni i tańca. Z informacji podanej przez resort wynika, że muzycy z Kyiv Symphony Orchestra już przebywają na terenie naszego kraju, choć nie wiadomo ile kosztuje jej utrzymanie.

Ministerstwo kierowane przez Glińskiego twierdzi, że Kyiv Symphony Orchestra „znalazło w Polsce nie tylko schronienie, ale także warunki do pracy i prób, które umożliwiły przygotowanie się do trasy koncertowej”.

Na przełomie maja i czerwca do Polski przybędą muzycy z dwóch kolejnych grup, a więc Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej Ukrainy „Słobożański” z Charkowa oraz Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca Ukrainy im. Grygoria Wieriowki z Kijowa „Veryovka”. Będą oni przygotowywali się w Polsce do odbycia tournées.

Czwartą instytucją mogącą liczyć na wsparcie MKiDN jest tworzona przez Teatr Wielki – Operę Narodową we współpracy z Metropolitan Opera w Nowym Jorku Ukrainian Freedom Orchestra. Odbędzie ona swoją trasę koncertową po całym świecie w ramach „sprzeciwu wobec zła, które za sprawą Federacji Rosyjskiej dzieje się obecnie na terytorium Ukrainy”.

W komunikacie zamieszczonym przez resort kultury i dziedzictwa narodowego nie padły żadne kwoty związane ze wspomnianym programem wsparcia.

Na podstawie: gov.pl/web/kultura
Źródło: Autonom.pl

8

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.