Rak nie jest chorobą genetyczną

Opublikowano: 10.12.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2323

Wielu z nas błędnie uważa, że ​​zachorowanie na raka jest dziedziczne, pechowe, że niewiele możemy zrobić, aby zapobiec tej śmiertelnej chorobie. Prawda jest taka, że ​​ogromnej większości nowotworów można uniknąć, poprzez proste zmiany stylu życia.

Czy nowotwór możemy odziedziczyć? Czy istnieją pewne nowotwory, które są spowodowane przez specyficzne mutacje genów?

Naukowcy zidentyfikowali mutacje niektórych genów, takich jak: geny BRCA1 i BRCA2, które mogą predysponować niektóre kobiety do raka sutka, jajnika i innych nowotworów.

Jednak nowe badanie opublikowane w czasopiśmie Oncotarget wykazało, że rak piersi jest przede wszystkim metabolicznym zaburzeniem, a nie choroba genetyczną.

Badanie zostało przeprowadzone przez międzynarodowy zespół złożony z 35 naukowców i z 17 ośrodków badawczych zlokalizowanych w Europie, Brazylii, Stanach Zjednoczonych i obejmowało ponad 1200 uczestników.

Zespół wykorzystał spektrometrię mas do pomiaru niezwykle małych ilości aminokwasów, cukrów i lipidów we krwi pacjentów z chorobą nowotworową i u osób kontrolnych. Byli w stanie z 95-procentową dokładnością zidentyfikować określoną sygnaturę metaboliczną u pacjentów z rakiem. Oznacza to, że u pacjentów z rakiem piersi, występują zmiany metaboliczne, które „predysponują” do rozwoju choroby.

Zasadniczo naukowcy odkryli, że rak rozwija się, ponieważ komórki nowotworowe wykorzystują energię w inny sposób, niż normalne, zdrowe komórki.

Dr Robert Nagourney, główny autor badania, wyjaśnił: “To sugeruje, że rak nie jest chorobą genetyczną wynikającą wyłącznie z mutacji, jak wszyscy byliśmy uczeni, ale jest stanem metabolicznym, który rozwija się pod wpływem stresu komórkowego pozbawionego składników odżywczych. Komórki, które nie mogą wytwarzać wystarczającej ilości energii z powodu braku tlenu, cukrów lub białek, wykorzystują zmienione szlaki metaboliczne, aby zapewnić im przetrwanie. W ten sposób powstają nowotwory”.

Utrzymanie optymalnych poziomów witaminy D jest kluczem do zapobiegania nowotworom.

Wiadomości “Medical Life Sciences” donosi: “Ponieważ nowotwór jest coraz częściej związany z otyłością, badanie to dostarcza dowodów naukowych, że dieta i styl życia przyczyniają się do stresu, który u osób predysponowanych może prowadzić do złośliwej transformacji i śmierci”.

Badanie wyraźnie mówi: stosuj wysokiej jakości żywność, z której organizm będzie czerpał wszystkie witaminy i substancje odżywcze. Przebywaj na słońcu, aby w naturalny sposób organizm produkował witaminę D3.

Jeżeli nie masz dostępu do super zdrowej żywności, jeżeli nie przesiadujesz codziennie w promieniach słońca, to koniecznie musisz zażywać odpowiednie witaminy i minerały.

Opracowanie: Kasia Brzoza
Na podstawie: NaturalNews.com, News-Medical.net
Źródło: OnaLubi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

Dobry zwięzły artykuł. Mój dodatkowy komentarz:

“rak piersi jest przede wszystkim metabolicznym zaburzeniem, a nie choroba genetyczną” – to by się zgadzało bo zwierzęta hodowane tak by mialy szybki metabolizm nie chorują na tzw. choroby cywilizacyjne.
Choroby cywilizacyjne są więc rezultatem spowolnionego metabolizmu.
Otyłość i nowotwory mają wspólną przyczynę a nie jedno jest powodem drugiego.

“Przebywaj na słońcu, aby w naturalny sposób organizm produkował witaminę D3.”
Nie tylko na Słońcu. Przypominam że lampy UV wymyślono już pod koniec XIX wieku a ich stosowanie prozdrowotne przetestowano z powodzeniem na masową skalę w latach 20.-60.
(Sunray Therapy) ubiegłego wieku.

wloczykij
Użytkownik
wloczykij

Kolejne naukowe brednie. Rak to choroba charakteru. Tysiące ludzi pozbywa się raka, zmieniając swój światopogląd i charakter.