„Radziecki” sposób walki z chorobami wirusowymi

Opublikowano: 23.03.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 285

Mycie nosa mydłem zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusów na błonie śluzowej jamy nosowej, radzi rosyjska lekarka Larisa Aleksiejewa w rozmowie z gazetą „Wieczerniaja Moskwa”. „Jest to cudowna, staromodna metoda stosowana w czasach radzieckich do zapobiegania chorobom wirusowym” – powiedziała lekarka.

Aleksiejewa wyjaśniła, że alkalia zawarte w mydle nie pozwalają wirusom przyczepiać się do błony śluzowej. Dodała, że szare mydło jest szczególnie skuteczne pod tym względem.

Lekarka zauważyła jednak, że ciągłe mycie mydłem narusza układ odpornościowy skóry i jej równowagę pH, a także powoduje suchość. „Aby temu zapobiec, natychmiast po umyciu należy nasmarować nos olejkiem aromatycznym. Na przykład miętą pieprzową, cynamonem, goździkami, które mają działanie przeciwzapalne i mogą również pomóc w walce z chorobą” – radzi lekarka. „Jeśli nie ma pod ręką takich olejków, można użyć przynajmniej oliwki lub, na przykład, kremu dla niemowląt czy maści oksolinowej” – cytuje jej słowa gazeta.

Według Aleksiejewej, ona sama używa zwykłego białego mydła do kąpieli. Po powrocie do domu lekarka myje ręce do łokcia, a także twarz, szyję, uszy i nos – pozostawia je namydlone na dwie do trzech minut.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wojna INFO 23.03.2020 18:02

    Tylko szanowna “lekarka” zapomniała, że to co teraz nazywamy mydłem nie ma nic wspólnego z mydłem które było 40 i więcej lat temu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.