PUE proponuje odwołanie egzaminów i konkurs świadectw

Opublikowano: 07.04.2020 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 959

Polska Unia Edukacyjna (PUE) zrzeszająca federacje szkół społecznych i uczelnie niepubliczne uważa, że przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego nastąpiłoby obecnie w trudnej sytuacji medycznej, logistycznej, organizacyjnej i technologicznej.

Sytuacja medyczna jest daleko niepewna, ponieważ nie ma wystarczających przesłanek do ustalenia terminu zakończenia epidemii. Nie można również bagatelizować syndromu psychologicznego, istniejącego zapewne u części młodzieży, spowodowanego sytuacją ekstremalną i kryzysową, jaki prawdopodobnie wpłynąłby na zniekształcenie wyników tych egzaminów.

Biorąc pod uwagę wszystkie te okoliczności, PUE stoi na stanowisku, że jedynym racjonalnym rozwiązaniem w sytuacji tak nieprzewidywalnej i niepewnej, jaka ma miejsce obecnie, jest odwołanie egzaminu ósmoklasisty i przeprowadzenie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na podstawie konkursu świadectw, a także odwołanie egzaminu maturalnego i wydanie uczniom świadectw maturalnych na podstawie wyników uzyskanych przez nich w toku kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych.

Świadectwa te w pełni potwierdzają zakres wiedzy i kompetencji uczniów oraz oddają stopień ich przygotowania do dalszych etapów nauczania. Poza tym, wybór takiego rozwiązania nie spowoduje perturbacji w przyjęciu młodych ludzi do szkół średnich i wyższych, ponieważ proces rekrutacji przebiega w szkołach i uczelniach od wielu lat niemal całkowicie zdalnie, bez potrzeby kontaktu fizycznego, co zapewnia bezpieczeństwo wszystkich jego uczestników.

Autorstwo: Polska Unia Edukacyjna
Źródło: CentrumPrasowe.PAP.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o