10 lat szpiegowania i ani jednego terrorysty

Opublikowano: 15.03.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 985

Były oficer wywiadu USA, Edward Snowden, oświadczył, że Stany Zjednoczone wykorzystywały terroryzmem jako pretekst do szpiegowania ludzi. Wiedza pozyskiwana na skutek całkowitej inwigilacji w oczywisty sposób wzmacniała władzę państwową i pomagała w zdobywaniu przewagi ekonomicznej.

Znany amerykański zbieg konsekwentnie oskarża swoich byłych pracodawców z NSA i CIA, że prowadzone przez nich na szeroką skalę programy inwigilacyjne tylko oficjalnie były związane z terroryzmem. Zdaniem Snowdena była to po prostu wygodna wymówka i manipulacja społeczeństwem. W istocie celem władz od samego początku było samo szpiegostwo oraz całkowita kontrola ekonomiczna i społeczna. To dawało im po prostu dodatkową przewagę i według Amerykanina nie ma wątpliwości, że celem było wzmocnienie nadzoru władzy państwowej.

Edward Snowden podkreślił również, że dzięki szpiegostwu, władze USA nie zdołały przeszkodzić żadnemu ewentualnemu atakowi terrorystycznemu. “W ciągu dziesięciu lat nasłuchu w ramach tych programów szpiegowskich, nie byliśmy w stanie znaleźć nawet jednego terrorysty” – powiedział Snowden w wywiadzie dla rosyjskiej prasy.

Według byłego agenta wywiadu, szpiegowanie Amerykanów w Stanach Zjednoczonych i obywateli innych krajów jest nadal w toku, a nawet staje się bardziej agresywne i inwazyjne, niż kiedykolwiek wcześniej.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.