Przewozy Regionalne walczą o klienta

Opublikowano: 13.12.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 494

Przewozy Regionalne chcą skuteczniej walczyć o klienta. Na torach pojawią się nowe wagony multimedialne, gdzie pasażerowie będą mogli korzystać z WiFi i biblioteki multimedialnej na całej trasie pociągu. Spółka proponuje również niższe ceny biletów – już od złotówki, w zależności od terminu zakupu. Spółka liczy na to, że obniżka cen w całości zostanie pokryta prze nadwyżkę pasażerów.

W ramach oferty „Superbilet”, na wszystkich trasach, we wszystkich pociągach dostępne będą bilety po 1, 9, 19, 29 i 39 złotych. Stawki będą się zmieniać w myśl zasady: im wcześniej kupisz bilet, tym taniej za niego zapłacisz. Sprzedaż biletów ruszać będzie na 30 dni przed planowanym odjazdem pociągu.

“Jeżeli ktoś ma szczęście, to bilet może nabyć nawet na dzień następny, nie ma żadnego ograniczenia, jeżeli chodzi o termin” – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Mateusz Żmuda, dyrektor pionu handlowego spółki Przewozy Regionalne.

Wszystko zależeć będzie od popularności danego połączenia. Najtańsze bilety będą znikać najszybciej na najbardziej obleganych trasach i w najpopularniejszych godzinach. Przewozy liczą na to, że pasażerowie ze względu na cenę wybiorą te mniej zapełnione pociągi.

Dodatkowo mają nadzieję, że obniżka zachęci nowych pasażerów do podróży pociągiem. Wpływy ze sprzedaży biletów nowym klientom mają zrekompensować koszty poniesione w związku z promocją.

“Wiemy, że segment Interregio jest segmentem komercyjnym i planujemy na całym segmencie tych połączeń uzyskać dodatni wynik” – mówi dyrektor pionu handlowego spółki Przewozy Regionalne. “Jednocześnie zmieniliśmy podejście do naszej oferty InterREGIO tak, aby pasażerowi czuli się jeszcze bardziej komfortowo, aby mieli ciekawszą ofertę.”

Kolejną zmianą są nowe wagony multimedialne. W tym tygodniu na trasy wyjadą pierwsze cztery składy, kolejne dwa składy pojawią się jeszcze przed świętami. Każdy z nich będzie mógł pomieścić 63 pasażerów, ale moduł multimedialny będzie w stanie udostępnić swoją zawartość 100 pasażerom jednocześnie.

Podróżni będą mogli na swoich urządzeniach korzystać z Wi-Fi oraz biblioteki multimedialnej.

“Za pomocą smartfona, tabletu czy laptopa będziemy mogli w pociągu obejrzeć film, odsłuchać audiobooka i to niezależnie od zasięgu telefonii GSM wzdłuż trasy pociągu” – tłumaczy Żmuda.

Zapewnia, że w ofercie znajdą się nowe pozycje filmowe i nowe audiobooki. Co najmniej do połowy stycznia korzystanie z biblioteki multimedialnej będzie bezpłatne. Później oferta podzielona zostanie na część podstawową i tzw. premium, za którą podróżny będzie musiał zapłacić złotówkę.

“To jest rozwiązanie, które zapożyczyliśmy z Danii, testowaliśmy taki wagon u nas i cieszył się on sporym zainteresowaniem” – mówi dyrektor pionu handlowego przewoźnika. “W I kwartale przyszłego roku ocenimy, ile takich dodatkowych wagonów ma kursować.”

Dodaje, że w pociągach znajdą się również gniazdka z energią elektryczną, dzięki którym pasażerowie będą mogli, na przykład naładować baterię komputera.

Przewozy Regionalne, to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce. Codziennie z ich oferty korzysta ok. 250 tys. osób, a na tory wyjeżdża blisko 2 tys. pociągów.

Źródło: Newseria


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

  1. agama 13.12.2013 10:01

    Cud! Zwłaszcza jesli chodzi o gniazdka elektryczne, wreszcie doganiamy murzynów. Ale powinny tez byc rekawiczki dla tych, którzy dotykają klamek od Drzwi wc a sie brzydza.

  2. Hunt 13.12.2013 10:54

    O ile ta klamka tam jest i WC nie jest zamknięte… Nasze dzieci nie będą wstanie pojąć ile to zabawy i przygód czekało na każdego pasażera wsiadającego do pociągu 🙂 Można godzinami opowiadać!

  3. biedak 13.12.2013 16:58

    Pociągi w tej formie to przeżytek. Państwo obarcza paliwa niesamowitymi podatkami, a potem dofinansowuje alternatywne źródła transportu. Żenada.

  4. Raptor 13.12.2013 19:32

    Zmiana podejścia do sprawy cieszy. Zobaczymy jakie przyniesie efekty. Chyba, że to przygotowanie marki pod sprzedaż.

  5. supertlumacz 14.12.2013 10:02

    Kolej to przestarzały środek transportu.
    Ostatni korzystałem z niego w Tunezji na trasie Sousse-Tunis (Tunezja) ok. 6 lat temu gdzie była subsydiowana.
    W Polsce ostatnio kilkanaście lat temu wracając z Pragi gdzie w prawie pustym pociągu spotkałem polskiego konsula.

    W młodości bardzo dużo. Przez wiele lat Polska była na pierwszym miejscu w Europie w przewozach kolejowych (tonokilometry, pasażerokilometry).

    Podróżą kolejową mojego życia była w 1971 (?) podróż Warszawa-Praga-Budapeszt-Bukareszt -Sofia-Istambuł (dworzec po stronie europejskiej)
    kontynuowana po przerwie za bajecznie małe pieniądze bo subsydiowana przez Turcję jak wszystkie trasy przez Anatolię , zniżka studencka 50% , z azjatyckiego dworca w Istambule (Hajdar Pasza) do Aleppo (Syria). a część trwała z postojami około 48 godzin.

    Wagon restauracyjny anatolijskiego pociągu do złudzenia przypominał wnętrze pociągu Orient Express gdzie rozgrywa się akcja akcja filmu wg powieści Agaty Christie.
    http://www.kinofaza.com/news/2012-07-25-5188
    Również promy kursujące po Bosforze są na filmie identyczne z tymi z czasów mojej młodości. Film nakręcono w 1974. Chyba wykorzystaną lokalną infrastrukturę, być może nieco zretuszowaną dla potrzeb filmu…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.