Przejścia graniczne będą wpisane na listę infrastruktury krytycznej

Opublikowano: 23.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2546

Blokowanie przejść granicznych w czasie protestów nie będzie już legalnie możliwe.

O planach rządu poinformował na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier RP Donald Tusk. „Dla zapewnienia 100 procent gwarancji, że pomoc wojskowa – sprzęt, amunicja, pomoc humanitarna, medyczna, będą docierały bez żadnych opóźnień na stronę ukraińską, wprowadzimy na listę infrastruktury krytycznej przejścia graniczne z Ukrainą i wskazane odcinki dróg i torów kolejowych. To jest kwestia najbliższych godzin” – poinformował premier.

Na listę zostaną wpisane najprawdopodobniej wszystkie przejścia graniczne, oraz wybrane odcinki dróg krajowych, autostrad i linii kolejowych, które prowadzą do granicy z Ukrainą.

Tusk odniósł się również do części transparentów używanych podczas protestów. „Na jedną rzecz nigdy się nie zgodzę i to nie jest tylko moja osobista opinia. Nie możemy pozwolić na to, aby przy granicy polsko-ukraińskiej, korzystając z protestu rolników, aktywni byli ci, którzy jawnie i bezwstydnie wspierają Putina” – powiedział szef polskiego rządu.

20 lutego miała miejsce blokada kilku przejść granicznych m.in. w Medyce, Rawie Ruskiej i Dorohusku. W Medyce przejście zostało odblokowane w nocy z 20 na 21 lutego 2024 r. przez oddziały Policji (nie wiadomo czy to prawda, czy ukraiński fejk, bo w polskich mediach nie znalazłem o tym ani słowa, jedynie można znaleźć poniższy film z próby pacyfikacji — przypis admin WM).

https://www.youtube.com/watch?v=k8sdHdhBJhw

Na podstawie: Polon.pl, Gov.pl
Źródło: PolUkr.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. LichoNiespi 23.02.2024 14:08

  No cuz, ludzie glosowali na Tuska, to majom to na co zasluzyli ..na Tuska, ktory wprowadza jako generalny gubernator terenow od Odry po rzeke Bug krajem zwanym jako Kraj Nadwislanski specialne zarzadzenia w razie nie wykonywania tych nakazow beda/bendom te Polaki karane az do 25 lat w specjalnych osrodkach …
  ..

 2. elroman 23.02.2024 16:01

  Ci ludzie raczej na pewno nie głosowali na partie szumrawców z wodzem D.T.

 3. rozrabiaka 23.02.2024 16:44

  @elroman , zgadza się może i nie głosowali PO, ale co z PiSem czy PSL, czy konfederacją? Jeżeli nic z tych rzeczy to na wyborach nie byli

 4. niusy 23.02.2024 23:11

  https://wolnemedia.net/tusk-bierze-sie-za-rolnikow/ , no jak za PiS’u

  “Drodzy rolnicy, ja bym chciał byście się rozeszli” 🙂

 5. rozrabiaka 24.02.2024 00:10

  Robię herbatkę a tam mi się przełącza na radio Zet na YT. Gość programu mówi, że żona Sikorskiego ma starszych rodziców i zamierza w najbliższym czasie udać się do Ameryki i dalej mówi tu nie chodzi o wojnę – phyyy. Wcześniej słuchałem porucznika Powalki, że może dojść do tego , że tusek wyśle żołnierzy na legalu na ukr

 6. rozrabiaka 24.02.2024 00:11

  Czyżby mało używane abramsybna ukr czekają na ich właściwych operatorów?

 7. adambiernacki 24.02.2024 07:28

  Ech od lat tłumaczę, że TO SĄ PRZEDSTAWICIELE ZORGANIZOWANEJ PRZESTĘPCZOŚCI i błaganie ich o coś z transparentem no no weźcie nie ściągajcie od nas haraczy jest żałosne. Oni rozumieją brutalną siłę. Nie uznają niczego innego za coś czego mogą się obawiać. Maciak mówi co prawda o wyborach o tym, że kiedyś tłumoczek oglądający tv i wpychający do paszczy paszę bezrefleksyjnie stanie się świadomym wyborcą ale to się nigdy nie wydarzy lub wydarzy zaraz po naszej eksterminacji. Totalitaryzm nas zastanie jak tak będziemy czekać na takie cuda na kiju. Brutalna siła, brutalne uderzenie, szubienice, dzieci zamknięte w lochu i krew na widłach to takie obrazy do nich przemawiają. Z całą resztą sobie radzą z rubasznym rechotem. Drwią sobie i mają rację bo każdy tu pokazuje swoją bezsilność. Odwaga to wściekła szarża po wszystko po władzę a nie jedną nóżką kop i odskok. To tak jakby Piłsudski zamiast wysadzać tory smarował je wazeliną mówiąc a niech się poślizgnie.

 8. Katana 24.02.2024 11:59

  adambiernacki, ZERO szans na wygraną przy obecnym stanie świadomości społecznej.
  Ale masz rację co do proporcji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.