Prywatne znaczy lepsze – dla właścicieli

Opublikowano: 19.02.2013 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 420

Kontrola lubelskich prywatnych przedszkoli wykazała, że miejskie dotacje przeznaczone dla dzieci były wydawane przez zarządców placówek na własne, często luksusowe potrzeby.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, wydział audytu i kontroli lubelskiego ratusza sprawdził, na co w latach 2010-2012 prywatne przedszkola i szkoły wydawały miejskie dotacje. W tym czasie gmina przekazała niepublicznym placówkom ponad 31 mln zł. Skontrolowano 17 z nich – nieprawidłowości wykryto przy wydawaniu co trzeciej złotówki. Pracownicy przedszkoli kupowali m.in. terenowe SUV-y po prawie 90 tys. zł netto, zimowe opony do aut, wczasy w kurortach, abonamenty telefoniczne czy wizyty u fryzjerów z najlepszego salonu w mieście.

Brak miejsc w przedszkolach publicznych to problem w całym kraju. W samym Lublinie podczas ostatniej rekrutacji z tego powodu nie przyjęto ponad 700 dzieci. Właśnie dlatego państwo nałożyło na samorządy obowiązek dotowania niepublicznych placówek – ok. 500 zł miesięcznie na dziecko. Od 2009 r. prawo pozwala samorządowym urzędnikom skontrolować rachunki prywatnych placówek, bo gminne fundusze mogą być przeznaczone wyłącznie na „wydatki bieżące” i tylko w „zakresie kształcenia, wychowania i opieki, w tym profilaktyki społecznej”. Pozostałe wydatki należy pokrywać z czesnego, które w Lublinie wynosi 350-400 zł za dziecko.

– Gdy zaczynaliśmy kontrolę prywatnych przedszkoli i szkół, zamierzaliśmy sprawdzić wyrywkowo kilka. Nikt nie podejrzewał, że wszystko tak się skończy. Okazało się, że prywatne przedszkola nagminnie zamiast rachunków za edukację pokazywały najróżniejsze faktury – tłumaczy dyrektor wydziału audytu i kontroli Anna Morow.

Przykładowo, w przedszkolu Mali Odkrywcy prowadzonym przez Stanisława J. kontrola wykryła, że ponad połowa z 263 tys. zł miejskiej dotacji (otrzymanej w ciągu półtora roku) została wydana bezprawnie. Prawie 66 tys. zł zostało przeznaczonych na nieuprawnione i nieudokumentowane żadnymi rachunkami, fakturami czy umowami wypłaty i przelewy, które dostawali m.in. członkowie rodziny Stanisława J., a także on sam. Ponadto, 68 tys. zł zapłacił on na pokrycie rachunków, m.in. w hotelu w Chorwacji, 50 tys. wypłacił sobie z bankomatów nie wyjaśniając, na co itd.

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk uznał, iż skoro wyrywkowe kontrole wykazały nieprawidłowości rzędu milionów złotych, w tym roku sprawdzone zostaną wszystkie pozostałe prywatne przedszkola i szkoły.

Źródło: Nowy Obywatel


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

43 komentarze

 1. MichalR 19.02.2013 12:35

  System ma wady. Niektórzy ludzie są chciwi i nastawieni na wyprowadzanie publicznych pieniędzy. Jednak w ciągu kilku lat fama po rodzicach by poszła że poziom przedszkola jest niższy w porównaniu do innych.

 2. lboo 19.02.2013 13:09

  @MichalR: Akurat w systemie kapitalistycznym każdy jest chciwy i nastawiony na wyprowadzanie czy to pieniędzy publicznych czy prywatnych.
  A co do famy, to zanim rodzice zdążą zmienić przedszkole na inne, to własciciele tych innych przedszkoli się dowiedzą że można tak wyprowadzać kasę i zrobią to samo.

 3. Lakszmi 19.02.2013 16:14

  Iboo prawda,dopóki pieniądze są wyznacznikiem wartości życia zawsze się ktoś połasi na więcej

 4. Rozbi 19.02.2013 17:07

  Ktoś chyba sobie żarty stroi. Co to za prywatna firma skoro żyje jedynie z dotacji i pieniędzy publicznych.

 5. Jedr02 19.02.2013 20:50

  I dlatego to nie powinno być urzędów, ani żadnych publicznych pieniedzy. Ludzie mogliby się dogadać między sobą aby jakieś wybrane jednostki się dziećmi zajmowały, wiele gatunków zwierząt lub mogliby wysłać dzieci do prywatnego przedszkola jeśliby uznali że lepiej płacić komuś za jego SUV-a i nie współpracować z innymi 😛
  Powiększanie liczby urzędów to powiększanie siły państwa. Każda kolejna rzecz o której decyduje państwo buduje jego władze. A jak tu zapewnić że państwo będzie dobrze rządzone ? Jak tu zapewnić że władza będzie dla ludu? Jak tu zapewnić że państwo będzie naprawde wiedziało co lepsze dla obywatela niż on sam? Jeśli człowiek miałby być wolny to nie może być zmuszony do uczestniczenia w państwie, do oddawania części tego co wypracuje by utrzymać ludzi którzy zdecydują kto ma dostać reszte tej części.

 6. Jedr02 19.02.2013 20:58

  “Akurat w systemie kapitalistycznym każdy jest chciwy i nastawiony na wyprowadzanie czy to pieniędzy publicznych czy prywatnych.”

  W systemie kapitalistycznym nie ma pieniedzy publicznych, prywatnych to zależy czy ludzie chcą się bawić w pieniądze czy nie, druga sprawa że kapitalizm to tylko system gospodarczy oparty na wolności, nie narzuca sposobu postępowania w nim. Można założyć komunę i drogą konkurencji pokazać że współpraca jest lepsza od konkurencji:)

 7. lboo 19.02.2013 21:45

  @Jedr02: “kapitalizm to tylko system gospodarczy oparty na wolności”
  Zgadza się, im większy kapitał tym większa wolność, nawet w kwestii respektowania prawa.

 8. Jedr02 19.02.2013 22:20

  Chodziło mi dokładnie o wolnośc wyboru o nie narzucanie jakieś woli innym. Jeśli będzie możliwość posiadania kapitału który to ogranicza to ciężko to będzie to już jakieś karykaturalny system faktycznie. Na przykład jak ktoś stwierdzi że no cała woda na ziemi należy do niego, więc trzeba mu płacić. Wszyscy go oleją, ale jeśli będzie miał armie i ich zmusi do płacenia to płacić będą. To własnie robi państwo, ma armie i policje i mówi że coś jest jego(np teren) i ustala zasady. Ale w tym momencie już upada wolność. Ale czy on nabył tę wodę od jakiegoś innej jednostki? Wysłał przelew Bogu ? 🙂 Zwyczajnie sobie zagarnął to co nie jego. Wszelkie ziemie są tak zagarnięte tylko niektóre już od całkiem dawna przechodzą z rąk do rąk, ale kapitalizm nie ma w swojej definicji tego że jego działanie ma się opierać na kradzieży, ale na ” wolnym obrocie towarami i usługami oraz na wolnej konkurencji pomiędzy podmiotami.”, w momencie gdy się opiera na obrocie skradzionymi dobrami jak jest to choćby teraz w świecie to jest to tylko bardziej wyrafinowany świadek przestępczy. Kapitalizm o którym Ty mówisz to jest już tylko system obracania dóbr przez złodzieji którzy sobie uzurpują prawo do nich i wymuszą je siłą. A że ludzie nie lubią być okradani to się ich mami bajeczkami, ideami i innymi takimi, by tego nie widzieli, a nawet żeby popierali to.

 9. goldencja 19.02.2013 22:55

  @Łukasz, wolność to demokracja? Weź Ty lepiej idź się wyśpij.

 10. goldencja 19.02.2013 23:09

  @Łukasz, lepiej Janusza posłuchaj czasem, bo ma rację i tłumaczy prosto http://www.youtube.com/watch?v=vbbLgbu_16Y , ja nie będę tłumaczyć, bo mnie nerw szarpie jak czytam takie twierdzenia

 11. Jedr02 19.02.2013 23:12

  Łukasz, kto mi powiedział że kapitalizm to wolność? Przeczytałem definicje. Też przeczytaj, nie ma nic o wyzysku. To o czym mówisz, czyli monopol wymuszony w praktyce wymaga kradzieży. Jak inaczej zrobić monopol bez zgody ludzi? 🙂 Żeby mieć ziemie trzeba ją sobie przywłaszczyć, nikt jej nie wytworzył, to zabieranie cudzich dóbr, żeby mieć złoża, trzeba je sobie przywłaszczyć, żeby mieć wode trzeba je sobie przywłaszczyć, żeby mieć surowce trzeba je sobie przywłaszczyć. Przywłaszczanie sobie cudzego mienia to już nie kapitalzm, tylko złodziejstwo. I patologi nie tworzy kapitalizm, a złodziejstwo.

  A na jakim szczeblu te rządy większości? Chińczycy mają za mnie decydować? Cały naród ma za mnie decydować? Czy tylko cała Wieś? Czemu jakaś większość ma za mnie decydowac? A jak to idioci? A jak jestem wegetarianinem a wtrafie do jakieś wsi gdzie no prości panowie stwierdzą że chłop który nie je mięsa to nie chłop i każą mi wpieprzać? Demokracja to nie wolność, a rządy ludu. To może być wolność jeśli taka będzie wola ludu. Ale nie wynika to z demokracji, a demokracja jest tylko narzędziem które może to umożliwić. Kapitalizm to też takie narzędzie, to taki paradygmat postępowania. Wynik zależy od co włożysz. Zwyczajnie w świecie jeśli współpraca, komuny są lepsze to wygrają drogą konkurencji z chciwcami których społeczeństwo może odrzucić. Ty popierając państwo dajesz chciwcom narzędzie do władzy nad ludźmi. Dla nich nie ma znaczenia czy system nazywa się socjalizm czy kapitalizm, czy nawiązauje do takich czy takich idei, liczy się jego skuteczność.

 12. goldencja 19.02.2013 23:30

  @Łukasz bredzisz, nie wiesz o czym mówisz, nie znasz historii człowieka, nie wiesz co ten człowiek chce zrobić. Jesteś takim zakłamanym ignorantem w każdym temacie, że brak słów. Idź do kościoła, bo myślenie nie wychodzi ci najlepiej.

 13. Jedr02 19.02.2013 23:39

  Demokracja to rządy ludu, jak lud postanowi decydować co mam jeść, to będzie decydować. I o jak wielkim terytorium mówisz? Powiedzmy mamy wieść 3 domy. I powiedzmy przychodzą z sąsiedniego miasta i chcą zrobić wysypisko śmieci na terenie tej wsi. Na początku się nie mogą dogadać. Ale potem przekupują tych dwóch żeby Ci pozwolili je zrobić obok terenu tego trzeciego. Ten trzeci co ma zrobić? Większość decyduje przeciwko jemu bo ma w tym interes. To taki obraz demokracji w pigułce. Wolność ludzi wymaga by oni mieli nad sobą zwierzchnąć a nie jakaś większość. Jeśli w tym co proponujesz większość nie może ograniczać praw jednostki, to używaj innego słowa nić demokracja, bo ono tego nie znaczy. Demokracja jest na tyle dobrym rozwiązaniem, na ile mądrzy są ludzie. Póki co w większości jest z tym słabo.

 14. goldencja 20.02.2013 02:31

  @Łukasz, znam biografię Korwina, znam też osobiście Korwina, więc nie pierdziel głupot. O jakim zabieganiu o stanowisko mówisz? Korwin pisuje do różnych gazet, dużo zarobił grając i wydając książki – jakoś sobie radzi i jeszcze w swoim wieku jest w stanie aktywizować ludzi do myślenia. Gdy był w rządzie chciał ustawy lustracyjnej, żeby politycy nie mogli się g…m obrzucać. Jeśli facet chce zlikwidować ten niewolniczy ustrój i odzyskać niepodległość Polski, to nie odwołuj się do tego gdzie kończył szkołę, bo w przeciwieństwie do Ciebie on coś dla tego kraju chce pozytywnego zrobić. I nie chrzań, że jesteś chrześcijaninem, bo nie wiesz nawet co to znaczy. Wyznajesz wiarę w zeschizowanego boga potwora i uważasz, że to argument w jakiejkolwiek dyskusji. W jedną część PŚ wierzysz, w inną nie, co to za wiara chrześcijańska? Po rozmowach dyskusyjnych z takimi jak Ty utwierdzam się tylko w przekonaniu, że religia to największe zło jakie wymyślił człowiek.

 15. aZyga 20.02.2013 08:21

  ,,Wyznajesz wiarę w zeschizowanego boga potwora” – obraziłaś moje uczucia religijne 😉
  ,, religia to największe zło jakie wymyślił człowiek” – a co ateizm taki święty ? Komunizm to niby nikogo nie zabił, a Stalin i Lenin to dobrzy wujkowie ?
  Powtarzam po raz kolejny – zabija człowiek nie religia – no może oprócz tej opartej na torze.

 16. lboo 20.02.2013 09:38

  @Jedr02: “Demokracja to rządy ludu, jak lud postanowi decydować co mam jeść, to będzie decydować.”
  Stawiasz antagonizm pomiedzy Ty a rządzącymi na wzór tego co jest teraz. A moim zdaniem demokracja to coś przeciwnego. To decydowanie o sprawach wspólnych wspólnie. Czyli, nie ktoś za Ciebie decyduje, tylko Ty współdecydujesz.

  To że ma to niewiele wspólnego z tym co mamy obecnie to juz inna kwestia.

 17. Koleś 20.02.2013 09:49

  No dobra!
  A wracając do tematu:
  Prywatne przedszkole, to firma, która zarabia biorąc opłaty od rodziców.
  Państwo chce ulżyć rodzicom i dodaje 500 zł na dziecko.
  Powinno więc kontrolować nie tyle sposób wydawania pieniędzy co warunki w przedszkolu.
  A poza tym skąd urzędy wiedzą, że pieniądze wydane na te tzw. dobra luksusowe pochodzą z ich dotacji, a nie z czesnego?

 18. _SL_ 20.02.2013 10:13

  Czesc,komuszki. Nie wyrabiam ze smiechu na te bolszewicko-stadne pierdy.
  CYRK MOJ WIDZE OGROMNY!

  Urzedas dal kase bez kotroli-wina tego kto wzial, wg waszej bolszewickiej schizofreni.
  Pomyslcie gdyby nie dal tylko samemu wydal, nie na SUVa tylko wlasne premie I remont w urzedzie przeprowadzony przez firme brata urzedasa.
  To bylo by dla was’ git’, nie?

  Tak wyjecie za demokracja bezposrednia, bez silowej ochrony praw to moge przeglosowac ze w ruch@m wasze zony/dziewczyny na zmiane a wy sie przygladacie, jak przeglosujemy to wieksziscia 2/3 to wprowadze taki zapis do konstytucji.
  🙂

  Powiedzcie mi jak demokracja bezposrednia ma dzialac(waszym zdaniem, idee znam) w stanie wojny lub miedzynarodowego kryzysu?
  Jeden komuszek Lukaszek bedzie chcial czolgu pod wlasnym blokiem a komuszek Iboo przerzuci prawa flanke na lewa?
  🙂

 19. _SL_ 20.02.2013 10:25

  Swoja droga widze nowe twarze po stronie Rozumu, Empiryzmu I Wolnosci, gratulacje.
  Towarzysz Mastalarek tez robi postepy, juz przynajmniej uzywa hasla demokracji bezposredniej, bo wczesniej wyskakiwal z komunizmem(nazywajac nim mieszanke DB, libertarianizmu I anglosaskiego neokeynesizmu walfare state). Widzieli byscie te kwiatki jakie tubsadzil rok temu, deklasowal wszelkie kabarety.
  Postepy w terapi widac.
  🙂

 20. _SL_ 20.02.2013 10:27

  Za trudne pytanie, komuszku?
  Post #37 ostatni akapit, czekam.
  To ze czegos nie rozumiesz, towarzyszu, to juz nie moja wina.
  🙂

 21. lboo 20.02.2013 10:36

  @_SL_: A ja widze Twoje postępy w trollingu rodem z onetu. To naprawdę Twoje wyżyny intelektualne, czy po prostu chcesz miec taką opinie?

 22. _SL_ 20.02.2013 10:37

  Znow brak wiedzy I klarownego zdania zaslaniasz inpertynencja polaczana z narkotycznymi podrygami.
  Odpowiesz mi czy jeszcze szczeki nie pidniosles lub wujek google nie umie ci pomoc??
  🙂

 23. _SL_ 20.02.2013 10:42

  @Mastalarek Udajesz downa czy jak, juz ci kiedys tlumaczylem ten CIT, ty zawsze pomijasz ZUS, ulgi etc, w swym zaklamaniu. Brandzlujesz sie nad kwota bezwzgledna I mysliz ze blysnales dzieciaku.
  Powiem ci ze za zamykajacy sie rok zaplace jak na dzisiqj ok 6%…

 24. _SL_ 20.02.2013 10:44

  Dalej czekam na odpowiedz komuszki, ostatni akapit, post #37.

 25. lboo 20.02.2013 10:54

  @_SL_: Niestety zasmucę Cie i nie odpowiem, a primo, bo nie zamierzm zniżać się do Twojego poziomu, secundo z trollami się nie dyskutuje.

  Dyskusja ma jedynie sens z osobami które są wstanie wysłuchac przeciwnych poglądów, przemyśleć i są zdecydowane je zmienić jezeli okazą sie trafniejsze.
  Przykro mi ale Ty sprawiasz wrażenie osoby która jest zainteresowana tylko i wyłącznie postawieniu na swoim.

 26. _SL_ 20.02.2013 11:00

  Czyli radosny oberek komuszkow zakonczony zderzeniem z sciana faktow I rzeczywistosci.
  Odpowiedzi sie nie doczekalem, otrzyjcie lzy, towarzysze, maj juz blisko, bedzie marsz, miedzynarodowka…

 27. _SL_ 20.02.2013 11:19

  Praktyka zrewidowala onanizm Marksa w postaci Partii Wiekszosciowej, tzw. bolszewikow. W koncu jesli wiekszosc stworzy partie(mordujac mniejszosc) to nie beda istnialy inne partie a przy zallozeniu ze wiekszosc=spoleczenstwo, mamy jednolity ruch spoleczny budujacy kraine mlekiem I miodem plynaca, znaczy sie byla by gdyby debile tworzacy ta grupe przestepcza nie zaglodzili krow I nie zabili pszczelarzy.
  Komunista to jak malpa bioraca sie za obsluge reaktora nuklearneg ich zdaniem to w koncu kazdy moze naciskac przyciski, no nie?
  🙂

 28. goldencja 20.02.2013 11:30

  @_SL_, nie martw się, Łukasz i tak na koniec dyskusji stwierdzi, że miał rację. 😉 Religijny komunista – od takiej osoby oczekiwać racjonalnego myślenia to wielkie marzenie.
  I pomyśl, takich ludzi naprawdę jest więcej i oni mają decydujący głos w wyborach i się cieszą wolnością, bo mają głos. Hahaha. No nie mogę.

 29. goldencja 20.02.2013 11:43

  @realista hahaha coś w tym jest. 😉

 30. _SL_ 20.02.2013 11:53

  Lukaszek to szczegolny przypadek, mysli ze jak sie zasadzi I wkleji podsrywke o 03:00 w nocy jako ostatni post to “wygral”.
  🙂
  Nie zdziwilbym die jakby mial kilka klonow do wzajemnego poklepywania sie po plecach I kadzenia sobie, im wiecej towarzyszy tym dla niego lepiej.

  @Fenix Jestem Libertarianinem, dokladniej minarchista (to nie 100% lib.) z KoLiberalnym odchyleniem wiec jednostka jest dla mnie wybitnie wazna, w przeciwienstwie do kolektywnych, komuszych czy faszystowskich ideologii gdzie frazesami zaslania sie tyranie a bezpieczenstwem I ‘wola ludu’ tlumaczy zamordyzm oraz likwidacje wolnosci.

 31. lboo 20.02.2013 12:19

  @realista: “ja dodaję do tego nutkę anarchizmu” – czyli jesteś zwykłym lewakiem, anarchizm to ruch skrajnie lewicowy, zakładający odrzucenie m.in. kapitalizmu.

  Za wikipedią:

  “Anarchizm i marksizm to ideologie skrajnie lewicowe wywodzące się z socjalizmu”

  “Anarchizm (od stgr. ἀναρχία anarchia – “bez władcy”) lub wolnościowy socjalizm – doktryna postulująca model społeczeństwa opartego na dobrowolnej współpracy, równości społecznej, solidarności międzyludzkiej i poszanowaniu wolności jednostki, odrzucająca potrzebę istnienia instytucji państwa, kapitalizmu oraz innych form władzy, wyzysku, przymusu i hierarchii, a także ruch społeczny dążący do realizacji tych celów.”

 32. lboo 20.02.2013 12:28

  @realista: Tak tylko Cię ostrzegam, bo tutaj za każdy przejaw lewicowych poglądów mozna zostać komuchem, więc uważaj 🙂

 33. _SL_ 20.02.2013 12:35

  Komuszek o Anarcho-Kapitalizmie nie slyszal? To ze prymitywy widza jedynie zdziczala, lewacko-bandycka strone anarchizmu nie oznacza zawezenia tego pojecia wylacznie do lewackiego scieku.
  AnarchoKapitalisci zapisali wspaniala karte historii, choc lewica pragnaca zkanalizowac anarchizm jako ich prymitywne ramie zbrojne skutecznie wyparla ta wolnosciowa masl z obiegu, upraszczajac anarchizm do roli pozytecznego idioty-antyglobalisty-jabolpunka.

 34. lboo 20.02.2013 13:19

  Po ilości jadu wylanego na klawiaturę widze że kurs na ścianę faktów nie zakończył się bezkolizyjnie.

 35. _SL_ 20.02.2013 13:20

  Polecam zapoznac sie z Austriacka Szkola w Ekonomii jak I pracami wybitnych anarchokapitalistow np. Murray Rothbard, brak wiedzy w tym zakresie powoduje sadzenie takich kwiatkow I herezji ekonomicznych jakie reprezentuja tu nasze drogie komuszki.

  Generalizujac, kolektywizm zawsze konczy sie zamordyzmem I tyrania(co mi zrobisz jak nie zaplace podatkow na wasze socjalne hucie?).

 36. lboo 20.02.2013 13:28

  Znam austriacką szkołę ekonomii i nawet kiedyś bardzo podobała mi się ta idea, niestety podobnie jak komunizm w teorii fajne, w praktyce utopia.

  Kazda forma centralnego sterowania kończy się totalitaryzmem. I bez znaczenia czy będzie to kontrola jedynie słusznej partii, czy kontrola państwa, czy zakulisowa kontrola kapitału.

  “Generalizujac, kolektywizm zawsze konczy sie zamordyzmem”

  a rywalizacja kończy się tyranią tego kto wychodzi z owej zwycięsko. Patrz współczesne monopole, czy oligopole.

 37. _SL_ 20.02.2013 13:28

  @Iboo Boli cie prawda czy twoj brak wiedzy? Czy moze zniszczylem ci ta dziecinna wizje swiata latana wklejkami z wikipedii?
  Wyobraz sobie ze tez uwazam sie za anarchokapitaliste.

  Wojenki na poziomie punkowo-skinowych dzieci z osiedla patologii postkomunistycznej zostawiam ci na wieczor, wykozystaj szanse I zazyj troche wiedzy ktora tu laskawie cie obdarzamy. Nie musisz placic za wyklad.
  🙂
  Szkoda ze slowo anarchizm kojazone jest z prymitywnymi troglodytami kryptokomunistycznymi.

 38. lboo 20.02.2013 13:38

  @_SL_: Prawdziwa wiedza rodzi się z wielokrotnego burzenia kolejnych wizji świata, co jeszcze jak widze przed Tobą. Nie mam problemu jesli zburzysz kolejną, ale użyj argumentów a nie buraczanego języka pełnego jadu i nienawiści do wszystkiego co inne.

  A co do mojej wiedzy, to musiałbyś ją znać żeby oceniać. Mam nadzieje że inne swoje poglądy argumentujesz lepszą znajomością tematu niż ta która pozwala Ci wypowiadać się na temat mojej wiedzy.

 39. _SL_ 20.02.2013 13:58

  Co do twojej wiedzy, to wystarczy poczytac twoje commenty, szczegolnie ten kwiatek z anarchizmem. Cos nie wierze w twoja wiedze a zakresu ASE, mniemam ze cos slyszales ale na tym sie to skonczylo, inaczej nie sadzilbys tu takich boboli.
  Ty chyba sobie zburzyles, ale realna wizje swiata, bazujaca na empiryzmie zastepujac ja socjalnym dogmatyzmem. No chyba ze mlody wiek cie usprawiedliwia.

  Zobacz swoj glupawy post nr. #3, udowadniasz w nim iz nie zrozumiales tresci tekstu I skaczesz radosnie jak kryptokomuch ‘jabol-punk’. To sa te twoje argumenty, czy gonisz tow.Mastalarka w peletonie ‘znafcoofff’?
  Na co chcesz argumentow? Polecam edukacje I PRACE zamiast fikania na forach I internetowych napinek.
  🙂

 40. lboo 20.02.2013 14:00

  @realista: “no, tylko jedynym faktem tu jest wyrwanie z kontekstu i przeinaczenie przez ciebie znaczenia”
  Przepraszam że widocznie błędnie zinterpretowałem napisane przez Ciebie słowo anarchizm jako anarchizm a nie anarcho-kapitalizm który miałes na mysli.
  I przepraszam że posłużyłem się pierwszą z brzegu definicją, zamiast zapytać Cię jaka jest Twoja definicja słowa które użyłeś, zakładając bezczelnie że jest zbieżna z powszechnie uznawaną definicją tego słowa.

  Nic mnie nie usprawiedliwia, obiecuję poprawe 🙂

 41. lboo 20.02.2013 15:13

  _SL_: No cóż myslałem że jednak jesteś w stanie wznieść się ponad swoją wszechwiedzę. Niestety nie jestes w stanie dyskutować bez wywyższania się i obrażania innych.

  Nie mam misji nawracania innych na swoje poglądy, przedstawiam co mysle, jak uważasz że jest inaczej zaargumentuj.
  Natomist wybacz, ale krzykliwy ton wszechwiedyzmu i negowania wszystkiego co odmienne trąci dla mnie buraczaństwem. I w takim tonie nie mam ochoty dyskutowac, bo ani ja nic z tego nie wyniosę ani Ty. No chyba ze zależy Ci na wewnętrznej satysfacji że dokopałes kolejnemu komuchowi (oczywiście komuchowi wg Twojej definicji, czyli kazdemu który się z Tobą nie zgadza).

 42. _SL_ 20.02.2013 17:18

  Sila ‘argumentu’: panstwo sila zabiera wypracowane pieniadze(etatyzm), nastepnie urzedasy wydaja kase wedle ‘widzi mi sie’ ot np.na biedne dzieci w postaci doplat do przedszkola (socjalizm). Oczywiscie jak to zwykle pozbawieni odpowiedzialnosci I wyobrazni urzednicy dali kase bez jakiejkolwiek kontroli podmiotowi prywatnemu(ktory w wolnym rynku nie mialby prawa do zadnych dotacji) ktory to po zapewnieniu podstawowych uslug do ktorych zobowiazywal go kontrakt z rodzicami(usluga w postaci przedszkola) reszte kasy alokowal na wlasne cele.
  Nastepnie inne urzedasy kontroluja srodki wydane przez pierwszych urzedasow I znajduja nieprawidlowosci.

  Urzednik stworzyl problem I dal przez to podstawe do egzystencji kolejnym urzednikom od kontroli.
  Za kazdym razem placi I traci podatnik, taki uklad to czysty socjalizm a wy tu majaczycie o chciwosci I kapitalizmie.
  Socjalizm to ustroj ktory bohatersko walczy z problemami nieznanymi w innym ustroju a stworzonymi wylacznie dzieki dzialalnosci socjalistycznych urzednikow.

  @Ibloo Jesli stworzysz organizacje wielkosci 500+osob oraz beda do ciebie latac z indeksami to pomysle o twoich radach, inaczej jestem pewny ze nie wniesiesz do mojej wiedzy niczego nowego w zakresie ekonomii czy geopolityki.

  Drogie komuszki, nie rozumiem czemu dalej brniecie w zaparte starajac sie wykazac ze 2+2=7.

 43. pasanger8 21.02.2013 11:21

  _SL_ Albo jesteś durniem albo go udajesz tyle złych słów piszesz o kontroli wydawania publicznych dotacji i próbujesz zwyczajne złodziejstwo usprawiedliwić.(Gdyż dotacja ma swoje przeznaczenie w przedszkolu: jest nim odpowiednia opieka nad dziećmi i zapewnienie edukacji(rytmika i inne zajęcia) Przymus i kontrola administracyjna może nam się nie za bardzo podobać ale praktyka życia społeczeństw pokazuje ,że nie wszyscy ludzie są dobrzy i np.: Policja jest potrzebna by łapać złodziei(kradnących twoją ukochaną własność prywatną) Chcesz zrezygnować z przymusu i administracji? Domagaj się likwidacji Policji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.