Protesty w Londynie przeciwko zmianom klimatycznym

Opublikowano: 18.04.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 350

Londyńskie ulice były wczoraj okupowane przez osoby protestujące przeciwko zmianom klimatycznym – blokująca ruch w mieście grupa Extinction Rebellion domaga się od rządu Theresy May zdecydowanych kroków w tej kwestii. I nie zamierza odpuszczać…

Od czterech dni w Londynie trwają protesty zorganizowane przez Extinction Rebellion. Grupa proekologicznych aktywistów nawołuje do radykalnych zmian w celu ochrony klimatu, a konkretnie do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do zera już w 2025 roku. Swoje żądania przedstawili w specjalnym liście wystosowanym do premier Theresy May. Wzywają w nim między innymi do powołania specjalnego zgromadzenia obywatelskiego, które decydowało by o polityce kraju w nadzwyczajnych sytuacjach.

Sposoby ich działań są dość radykalne i uciążliwie. Protestujący zablokowali najbardziej ruchliwe miejsca w Londynie. Rozbili pięć prowizorycznych obozów – w Marble Arch, Oxford Circus, Waterloo Bridge, Parliament Square i Piccadilly Circus – utrudniając ruch przez całą dobę. Aktywiści zapowiadają, że są gotowi w ten sposób blokować ruch miejski nawet przez tydzień, a jeśli będzie to koniecznie to i dłużej!

Dodajmy, że akcja zorganizowana przez Extinction Rebellion nie obejmuje tylko Wielkiej Brytanii i Londynu, ale także inne miasta i kraje – w sumie ich protesty odbywają się w 80 miastach w 33 krajach w najbliższych dniach. Jeśli rząd May nie zareaguje na ich akcję to są gotowali na jeszcze bardziej radykalne działania.

Już teraz wiadomo, że ich działania mocno utrudniły ruch drogowy w Londynie – koniecznie były zamykanie niektórych dróg i przekierowywanie ruchu gdzie indziej. Powstawały ogromne korki i poważne zakłócenie transportu publicznego i pracy lokalnych przedsiębiorstw. Wyliczono, że ucierpiało przynajmniej 500 tysięcy osób, a aż 55 linii autobusowych zostało zamkniętych!

Transport for London ostrzega wszystkich mieszkańców miasta przed kolejnymi utrudnieniami i apeluje o cierpliwość. W związku z tym, że protesty Extinction Rebellion są przykładem obywatelskiego nieposłuszeństwa policja ma podstawy, aby móc zaaresztować protestujących. W związku z tym wsumie zatrzymano już 290 osób. Większości z nich postawiono zarzuty dotyczące zakłócania porządku publicznego, ale kilka osób zniszczyło drzwi wejściowe do siedziby firmy Shell, giganta rynku paliwowego.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Gandzimen 18.04.2019 16:20

  Wyslannicy sorosa

 2. Szaman 18.04.2019 20:22

  Brawo! i popieram! Oby tak dalej:D Sorosa nie Sorosa, ciekaw jestem jakie masz pan panie @Gandzimen argumenty na poparcie tej tezy. Walka z koncernami i emisją zanieczyszczeń, to zawsze słuszna walka. Nasza planeta stoi na krawędzi załamania ekosystemu i to nie są banialuki. Jeśli czegoś z tym nie zrobimy to będzie dla ludzkości pozamiatane. Chociaż osobiście mam mieszane uczucia czy ludzkość jest warta przetrwania skoro wciąż jest tak durna i na to żeby zmądrzała się nie zapowiada:P

 3. Radek 19.04.2019 04:52

  Z artykułu wynika że im chodzi o “podjęcie zdecydowanych kroków”. Jak to należy rozumieć. Według obecnego socjalistycznego wychowania chodzi o podniesienie podatków dla trucicieli środowiska, a potem rozdanie tym co robią “eko”, czyli produkują samochody eko, sadza drzewa itd. Czyli większe opodatkowanie paliw, opodatkowanie samochodów, zamkniecie miast dla samochodów nie eko, może i nakazy jeżdżenia rowerem i takie tam co im przyjdzie do głowy. W każdym razie protestujący protestują o piękną sprawę, ale niestety jak to bywa w naszym ludzkim zepsutym społeczeństwie będzie to wykorzystane przeciwko nam. Co najwyżej przerzuci się przemysł trujący do kolonii, czyli Afryki, Azji albo Ameryki Południowej i w Europie będzie czyściej. Za tym również mogą pójść takie zmiany w prawie, jak zakaz palenia grilla, zakaz palenia czegokolwiek (papierosy, fajki, kadzidła) nawet u siebie w domu, zakaz używania narzędzi spalinowych w mieście itd. Kreatywność rządzących we wprowadzaniu zakazów aby udawać, że działa dla dobra społeczeństwa jest naprawdę olbrzymia. Dlatego ogólnie takie protesty mimo, że są podbudowane pięknymi ideami, to przekształcają się w polityczną siłę która jest wykorzystywana do większego zniewolenia społeczeństwa.

 4. Szaman 20.04.2019 21:47

  @Radek Ruchy społeczne to topór obusieczny. Oczywiście ze władze z chęcią wykorzystują takowe do wprowadzania swojej zepsutej wizji jednak z drugiej strony często to co próbują wprowadzić zostaje wykorzystane przeciwko nim przez ludzi albo tez pociąga za sobą wybuchy rewolucji. Być może w wąskiej perspektywie może się wydawać że to coś złego ale takie ruchy budzą świadomość w innych ludziach a świadomośc to ot czego boją się politycy. Cała nasza historia jest z resztą jak ruch wahadła.. kiwamy się od ekstremum do ekstremum ale z czasem to wahadło nie nakręcane traci impet i wtedy znajdujemy złoty środek. Także gdy już politycy wprowadzą to o czym mówisz to powstaną ruchy które to zniosą jednak to ekstremum z zakazem kadzidełek i wszystiego jest nam potrzebne żeby ludzie i społeczeństwa nauczyły się czegoś na błędach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.