Protesty przeciw segregacji sanitarnej w całej Kanadzie

Opublikowano: 20.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1389

18 września tysiące ludzi w całej Kanadzie wyszło na ulice, aby zaprotestować przeciwko ograniczeniom i nakazom związanym z COVID-19, prosząc rządy o przestrzeganie praw wolności jednostki.

W Vancouver tysiące zgromadziły się w Vancouver Art Gallery, aby zaprotestować przeciwko ostatnim restrykcjom Kolumbii Brytyjskiej, w tym niedawnemu wprowadzeniu paszportów szczepionkowych . Wiec ten był jednym z kilku w całej Kanadzie i w około 180 w miastach na całym świecie.

Protest w Toronto przyciągnął również duże tłumy przemawiali na nim różni mówcy w tym MPP Rick Nicholls, który został wyrzucony z klubu PC przez premiera Douga Forda za odmowę przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.

W wydarzeniu w Calgary, które miało zgromadzić około 1000 osób, uczestniczył przywódca Partii Ludowej Kanady Maxime Bernier.

Imprezę w Vancouver zorganizowały Alicia Johnson i Danielle Pistilli z The Freedom Organization. „Jesteśmy przeciwko tyranii medycznej i przeciwko dyskryminacji i segregacji… oraz retoryce podżegania ludzi „my przeciwko nim”, powiedziała Johnson. „Obserwujemy teraz, w czasie rzeczywistym, nasz własny rząd federalny, który nakręca ten sam mechanizm, aby zwrócić ludzi jednych przeciwko drugim.

Bert Mayo, emerytowany zastępca szeryfa, który pracował dla British Columbia Sheriff Service, przemawiał w imieniu Police on Guard for Thee, organizacji utworzonej w 2020 roku przez aktywnych i emerytowanych funkcjonariuszy, którzy poczuli, że ich przysięga przestrzegania konstytucji Kanady była zagrożona, gdy rządy zażądały by policja egzekwowała ograniczenia związane z COVID-19. „Jako organy ścigania złożyliśmy przysięgę, że będziemy przestrzegać praw i wolności zawartych w Konstytucji” – powiedział Mayo. „Więc to, co widzieliśmy w przypadku tych środków nadzwyczajnych, stwarza konflikt, gdy jesteśmy proszeni o ich egzekwowanie, a z powodu przysięgi, którą złożyliśmy, aby przestrzegać praw wynikających z Karty powinniśmy odmawiać”.

Obecny paszport szczepionkowy w Kolumbii Brytyjskiej zabrania osobom, które nie zostały zaszczepione, chodzenia do restauracji, siłowni, udziału w wydarzeniach sportowych i nawiedzania innych miejsc związanych z rozrywką i uroczystościami. Inspektor zdrowia prowincji przywrócił również obowiązkowe maski w budynkach publicznych i szczepienia przeciwko COVID-19 dla niektórych osób, takich jak osoby pracujące w opiece zdrowotnej i studenci mieszkający w domach uniwersyteckich.

Zarówno Alberta, jak i Saskatchewan ogłosiły swoje wersje paszportu szczepionkowego w zeszłym tygodniu, do nich dołączą Ontario, Nowa Szkocja i Nowa Fundlandia, które planują wprowadzić swoje paszporty w nadchodzących tygodniach. Quebec i Manitoba, wraz z Kolumbią Brytyjską, już wprowadziły paszport szczepionek.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: „Epoch Times”
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.