Protest w obronie Piotra Ikonowicza

Opublikowano: 01.11.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 552

W sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa został dziś złożony wniosek o wstrzymanie wykonania wyroku w sprawie Piotra Ikonowicza (na zdjęciu, Sygn. akt 3K827/02).

Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej apeluje o dzwonienie do sądu aby domagać się jak najszybszego rozpatrzenia wniosku: Sekretariat wiceprezesa sądu (22) 831 42 77, Przewodniczący III wydziału karnego (22) 501 97 02, Kierownik Sekretariatu III Wydziału Karnego (22) 501 97 94. Sąd może twierdzić, że nie jest właściwym do rozpatrzenia, jednak chodzi o wydany przez niego wyrok, co w opinii prawników oznacza, że może wniosek rozpatrzyć.

Około 60 osób demonstrowało 30 października pod warszawskim więzieniem przeciwko aresztowaniu Piotra Ikonowicza z Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej.

Ikonowicz został zatrzymany tego samego dnia rano i przewieziony do więzienia w celu odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności. W proteście brała udział Agata Nosal-Ikonowicz żona zatrzymanego, również działaczka KSS. Pojawili się członkowie różnych organizacji lokatorskich i społecznych. Skandowano “Wolność dla Ikonowicza!” oraz “Uwolnić Piotra, zamknąć rząd!”.

Andrzej Smosarski z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów opowiedział zebranym o blokadzie eksmisji podczas której rzekomo Piotr Ikonowicz miał napaść na kamienicznika. Powiedział, że poszkodowany kamienicznik twierdził, że był bity przez dziesięć minut, ale nie odniósł poważniejszych obrażeń, a następnie spokojnie przeszedł koło sprawców pobicia i zawiadomił o zdarzeniu policję. Po tym gdy sędzia zadając pytania ośmieszył poszkodowanego doszło do zmiany składu sędziowskiego.

Anna Grodzka posłanka Twojego Ruchu powiedziała o projekcie ustawy o ochronie lokatorów, który przygotowała wspólnie z KSS, a który zostanie wkrótce przedstawiony.

Filip Ilkowski z Pracowniczej Demokracji nazwał skazanie Ikonowicza skandalem, pokazującym, że w Polsce prawo broni bogatych przed biednymi.

Zebrani oprócz zwolnienia Ikonowicza z więzienia domagali się pięcioletniego moratorium na eksmisje do pomieszczeń tymczasowych, tak aby w tym czasie można było zmienić prawo chroniące lokatorów.

Na godzinę 13.00 w sobotę 2 listopada zapowiedziany został kolejny protest, który odbędzie się na Krakowskim Przedmieściu, przed pałacem prezydenckim.

Tymczasem pod więzieniem, w którym wyrok odbywa Piotr Ikonowicz pojawiło się miasteczko namiotowe, w którym przebywają członkowie KSS. Żona więźnia Agata Nosal-Ikonowicz rozpoczęła głodówkę przeciwko prześladowaniom za działalność lokatorską.

Autor: Piotr Ciszewski
Źródło: Lewica


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Towarzysz Chuiev 01.11.2013 09:47

  Ikonowicz sam sobie winny, skoro odbywały się rozprawy mógł się na nich stawiać – nie wydanoby listu gończego. Mógł odpracować zasądzone mu prace społeczne, później dochodząc sprawiedliwości przed sądem – łacznie z wysokim odszkodowaniem za upokorzenia jakich doznał np podczas wykonywania nisłusznie zasądzonych prac. Fundacja obrony lokatorów napewno byłaby zadowolona jesliby przekazał takie odszkodowanie na jej konto. Jesli się nie wyborni, to już na zawsze pozostanie osobą, która odbywała wyrok w zakładzie karnym lub areszcie.

  Co więcej, sam robi krecią robote dla ludzi będących w jego sytuacji.

 2. _SL_ 01.11.2013 12:56

  No ale Ikon zrobil to z premedytacja, dla slawy.
  Poszukajcie jego lanserskiej sesji przed cela.

  🙂

 3. bXXs 01.11.2013 20:00

  Postawa Ikonowicza ma same zalety dla społeczeństwa a jego agenda jest bez znaczenia. Koniec końców uwypukla ogromny problem społeczny jakim jest bieda, wysiedlanie i partzantka tzw wymiaru sprawiedliwosci. Kiedy skończy sie partyzantka skończy sie biznes eksmisji. Eksmisje to biznes. I warto dokładnie prześledzić eksmisje własności narodowej w ręce Mossadu, tzn generowanych potomków rzekomych właścicieli, którzy mimo że zgineli w “Polskich” obozach koncentracyjnych zbudowanych dla polaków przez Niemców i nadzorowanych przez Ukrainców i syjonistów, gdzie zgineła liczba X osób pochodzenia Żydowskiego pomnożona przez syjonistyczno – kabalistyczno – talmudyczne symbole i nagle mimo ogromnej ewakuacji na wschód i do USA tuż przed Nazistowskimi pogromami wszyscy zgineli a nawet więcej a ich potomkowie zmartwychwstali otrzymali odszkodowania od PRLu, od Niemców, od Amerykanów i ciągle biorą od Palestyńczyków i ciągle dostają od słowiańskich Gojów i realizują swoje Talmuduczne prawo. Miejsce Goja jest w niewoli na ulicy z bydłem a tam gdzie Syjonista podniesie swój syjonistyczny wzrok tam wszystko prawnie jemu sie należy.
  A wiec, panie kochany Ikonowiczu mimo tego, że niesemici nazywają cie antysemitą , ja dziekuje ci bardzo nawet za szopke. 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.