Protest Niemiec przeciw szczytowi Grupy Wyszehradzkiej

Opublikowano: 16.02.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 354

Słowacki premier Robert Fico poinformował, że tamtejszy resort spraw zagranicznych otrzymał oficjalny protest Niemiec przeciwko tematyce szczytu państw Grupy Wyszehradzkiej w Pradze. Niemcom nie spodobało się poświęcenie spotkania konieczności ochrony zewnętrznych granic strefy Schengen.

Fico powiedział, iż Niemcy złożyli swój protest na ręce sekretarza stanu w słowackim ministerstwie spraw zagranicznych. Naszym zachodnim sąsiadom nie spodobał się główny temat szczytu państw Grupy Wyszehradzkiej, w którym brali udział również przedstawiciele Bułgarii i Macedonii. Sześć krajów dyskutowało bowiem o konieczności wzmocnienia granic strefy Schengen w związku ze zbliżającym się okresem wiosennym, gdy imigranci spoza Europy będą najprawdopodobniej znowu szturmować terytorium Unii Europejskiej.

Sam premier Słowacji podtrzymał sens swoich poprzednich wypowiedzi, w których wzywał on do stworzenia alternatywy wobec postawy Grecji, przez którą imigranci przechodzą bez żadnego problemu. Dla Fico jest oczywiste, iż konieczne jest w takim razie inwestowanie w ochronę granic Bułgarii i Macedonii.

Na podstawie: pravda.sk
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. MB 16.02.2016 11:30

  Protest założyciela UE wobec próby przywrócenia stosowania unijnego prawa… No ale Niemcy – znowu – tylko wykonują rozkazy.

 2. BrutulloF1 16.02.2016 13:29

  Napadli na nas, złupili i wymordowali. Nie mają moralnego prawa się odzywać.

 3. Hassasin 17.02.2016 09:47

  Niemcy , to najbardziej skundlona nacja w Europie. Bez wiodącej haplogrupy ( w Polsce wiodąca haplogrupą jest R1a1 średnia około 55 % ) a w Germanii jest to po równo 30 do 30 do 30 plus domieszki. Czyli 1 Niemiec jest z ( z 1/3 prusaka, z 1/3 żyda i z 1/3 domieszki śródziemnomorskiej a 10 % reszty syfu to domieszki afro i blisko wschodnie ) i to jest obraz genetyczny sprzed zalewu syfu bliskowschodniego.
  Więc: poszedł kundel do budy !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.