Prokuratura wszczęła śledztwo ws. afery hejterskiej

Opublikowano: 12.09.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 328

Sprawa przybrała taki bieg za sprawą rzeczniczki Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anny-Marii Żukowskiej. To właśnie ta polityczka złożyła doniesienie w tej sprawie.

O decyzji Prokuratury Okręgowej w Warszawie o wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień między innymi przez „funkcjonariuszy publicznych wykonujących funkcje w Ministerstwie Sprawiedliwości” opinia publiczna dowiedziała się od wnioskodawczyni.

Anna-Maria Żukowska ogłosiła to 10 września w godzinach wieczornych na portalu społecznościowym „Twitter”: „Otrzymałam od prokuratury zawiadomienie o wszczęciu śledztwa w sprawie #EmiGate #Piebiak-a”. Do wpisu załączony jest skan zawiadomienia przesłanego przez Prokuraturę Okręgową.

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzmerz Czarzasty dodał, że traktuje podjęcie tych działań przez prokuraturę jako „krok w stronę Trybunału Stanu” dla obecnego ministra sprawiedliwości.

Lewica już wcześniej kierowała do prokuratury zawiadomienia w sprawie tzw. afery hejterskiej. M.in. dotyczące ministra Piebiaka, podejrzanego o faktyczne kierowanie i koordynacje kampanii nienawiści przeciwko sędziom, którzy nie zgadzają się z PiS. 20 sierpnia Krzysztof Gawkowski z Wiosny i Anna-Maria Żukowska informowali dziennikarzy o złożeniu zawiadomienia o możliwości popełnienia dwóch czynów zabronionych – chodziło o podejrzenie przestępstwa polegającego na nielegalnym przetwarzaniu danych osobowych oraz podejrzenie popełnienia przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
HiTemp
Użytkownik
HiTemp

Jeżeli premier nie reaguje to nic z tym nie da się zrobić. No chyba, że w Strasburgu.