Próbują zrobić z nas idiotów!

Opublikowano: 23.01.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1516

Protesty w Libanie rozpoczęły się po ogłoszeniu składu nowego rządu z premierem Hassanem Diabem na czele. W Bejrucie i Trypolisie doszło do zamieszek i starć z policją. Uczestnicy antyrządowych protestów zablokowali ulice w Bejrucie i wielu innych miastach, a także wiele ważnych autostrad.

„Wyszliśmy na ulice, bo, tworząc taki rząd, próbuje się nas oszukać, zrobić z nas idiotów. Mówi się, że ministrowie są niezależnymi technokratami. W rzeczywistości wszyscy ministrowie należą do partii rządzących, zasiadali w ministerstwach za innych rządów. Dlatego jesteśmy przeciwko temu rządowi” – powiedział jeden z uczestników demonstracji w Bejrucie.

Prezydent Libanu Michel Aoun zatwierdził we wtorek skład nowego rządu „technokratów” z premierem Hassanem Diabem na czele. Fotele ministerialne rozdzielono między wyznania w następujący sposób: moronici – 4 teki, prawosławni – 3, katolicy – 2, szyici i sunnici – po 4, Ormanie – 1 oraz Druzowie – 2.

Zatwierdzenie przez prezydenta Libanu Michela Aouna składu nowego rządu na czele z premierem Hassanem Diabem wywołało w nocy nową falę ulicznych protestów w Bejrucie. Grupy protestujących zablokowały ulice, ustawiając w poprzek płonące opony w kilku dzielnicach miasta. Zablokowano też szereg ważnych autostrad i drogi w wielu innych miastach. Patrole wojskowi i żandarmeria usiłują je odblokować i przywrócić spokój.

Protestujący są niezadowoleni z faktu, że mianowani ministrowie tak czy inaczej należą do partii rządzących i wcześniej działali w innych rządach.

Nowy gabinet ministrów składa się z 20 ministrów-technokratów wobec 30 ministrów z poprzedniego rządu Sad al-Haririego. W gabinecie ministrów Diaba znalazło się pięć kobiet.

Podział tek ministerialnych pomiędzy wyznaniami przedstawia się następująco: maronici mają czterech ministrów, wspólnotę prawosławną reprezentować będzie trzech ministrów, a katolików – dwóch ministrów; szyici i sunnici zajęli cztery fotele ministerialne, Ormian reprezentować będzie jeden minister, a Druzów – dwóch ministrów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.