Problemy z serwem u dziecka po wypiciu energetyka

Opublikowano: 13.05.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1795

Dziecko wylądowało w szpitalu po wypiciu napoju energetycznego, który jest prawie dwukrotnie silniejszy niż Red Bull.

W miniony wtorek, 9 maja 2023 w szkole podstawowej Milton w walijskim Newport (Wielka Brytania) jeden z uczniów miał problemy z sercem po wypiciu popularnego napoju energetycznego Prime. Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie poddano go płukaniu żołądka, a władze placówki edukacyjnej w związku z tymi wydarzenia wystosowały wiadomość do innych rodziców. Ostrzeżono w niej o „potencjalnych szkodliwych skutkach” spożywania tego napoju przez ich dzieci.

Jak czytamy w brytyjskich mediach, nie wiadomo, czy dziecko spożyło mniejszą puszkę o pojemności 330 ml zawierającą 140 mg kofeiny, czy nieco większą o pojemności 355 ml zawierającą aż 200 mg kofeiny.

Warto umieścić te liczby w szerszym kontekście, aby uświadomić sobie, z jakimi wartościami mamy w przypadku Prime do czynienia. Otóż zazwyczaj napój bezalkoholowy zawierający kofeinę, popularny „energetyk” zawiera oo 30 do 40 mg kofeiny. Zwyczajna filiżanka kawy o pojemności 8 uncji zawiera od 80 do 100 mg kofeiny. Z kolei mniejsza puszka napoju Prime Energy ma aż 140 mg kofeiny.

Co więcej, zgodnie z brytyjskim prawem napoje zawierające więcej niż 150 mg kofeiny muszą być odpowiednio oznakowane, aby wiadomo było, że nie są przeznaczone dla nieletnich. Warto również zaznaczyć, iż wiele sieci handlowych po prostu nie sprzedaje energetyków osobom poniżej 16. roku życia.

„Nie polecałabym dzieciom picia napojów Prime Energy ani innych napojów energetycznych. Dzieci i tak nie potrzebują takich napojów – mają mnóstwo własnej energii. Jeśli twojemu dziecku wyraźnie jej brakuje, to zabierz je do lekarza rodzinnego, a nie nie podawaj mu napoju energetycznego” — komentuje na łamach portalu „Metro” doktor Deborah Lee.

Prime to gama napojów dla sportowców i napojów energetycznych tworzonych i sprzedawanych przez Prime Hydration, LLC. Marka ta promowana jest przez niezwykle popularnych youtuberów KSI i Logana Paula. W styczniu 2022 roku, gdy w social mediach ogłoszono pojawienie się tego produktu w sklepach, wybuchło prawdziwe szaleństwo. Według oficjalnej strony internetowej spożywanie napojów energetycznych Prime Energy nie jest zalecane dla dzieci poniżej 18 roku życia.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 13.05.2023 14:44

    Na energolach powinno być ostrzeżenie przed graniem w ping ponga

  2. MasaKalambura 13.05.2023 19:44

    tenisa oraz siatkówkę

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.