Prezydent Włoch tnie swoją pensję

Opublikowano: 19.05.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 693

Sergio Mattarella solidaryzuje się z dotkniętym kryzysem gospodarczym społeczeństwem. Zadecydował o obniżce swojego wynagrodzenia oraz redukcji apanaży pracowników pałacu.

Żaden z pracowników Kwirynału nie będzie mógł zarabiać więcej niż 240 tys. euro rocznie – podało biuro prasowe prezydenta. Kuracja oszczędnościowa Matarelli obejmuje również likwidacje licznych dodatków pozapłacowych oraz bajońsko wysokich emerytur, którymi dotąd cieszyli się wysocy rangą urzędnicy. W komunikacie prasowym możemy przeczytać m.in. że zmiany przyniosą „znaczne oszczędności w wydawaniu publicznych pieniędzy”.

Decyzja zapadła już w styczniu, kiedy Mattarella rozpoczynał swoją kadencje, jednak informacja była dotąd utajniona. Zdecydowano się ją upublicznić dopiero teraz, po serii artykułów prasowych zawierających informacje o niebotycznych zarobkach prezydenta i jego dworu. Jak się okazało – był to PRowy strzał w dziesiątkę. Mattarella jest na ustach całego kraju, chwalony zarówno przez lewicę jak i prawicę jako wzór etycznego postępowania i walki blichtrem klasy politycznej w kraju, który obecnie jest dotknięty brutalnym programem cięć wydatków na cele socjalne, realizowanym przez rząd Matteo Renziego.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.