Prezydent Gwinei pojmany przez rebeliantów

Opublikowano: 06.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1540

Rebelianci zatrzymali prezydenta Gwinei Alphę Condégo, donosi portal „Guinee News”, powołując się na źródła.

Jak podał portal, prezydenta zatrzymały siły specjalne pod dowództwem pułkownika Mamadiego Doumbouyę. Według źródeł siły specjalne zatrzymały również wielu wysokich rangą urzędników.

Wcześniej media informowały o strzałach w Konakry (stolica Gwinei) w pobliżu rezydencji prezydenckiej. Według gazety „Jeune Afrique”, która powołuje się na źródła, za próbą zamachu stanu stoją przedstawiciele grupy sił specjalnych, która starła się ze strażnikami prezydenta Alfy Condégo.

Według publikacji na czele grupy rebeliantów stoi pułkownik Mamadi Doumbouya, który wcześniej służył we francuskiej Legii Cudzoziemskiej.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.