Prezydent podpisał Megaustawę ws. sieci 5G

Opublikowano: 11.09.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 445

Podczas gdy na świecie trwa dyskusja o kryzysie zdrowotnym wywołanym przez pola elektromagnetyczne, prezydent Andrzej Duda podpisał Megaustawę zdradzając interesy narodu polskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=k_9N6oc0Py0

Jak informuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przeciwdziałania Elektroskażeniom “Prawo do Życia”, prezydent podpisał Megaustawę 5G dnia 6 września 2019 r. W mediach panuje raczej cisza (nie licząc działalności lobbingowej firm telekomunikacyjnych).

Co to oznacza?

– Biznes dla operatorów GSM będzie współfinansować samorząd (obowiązek bezpłatnego udostępniania obiektów dla instalowania masztów obniży koszty operatorów o 90%, znacznie wzrosną koszty remontów obiektów z zainstalowanymi masztami, które spadną na samorząd).

– Nadajniki będą umieszczane na budynkach mieszkalnych i w ich bliskim sąsiedztwie bez zgody mieszkańców, a nawet przy ich sprzeciwie.

– Dla interesów koncernów telekomunikacyjnych zmieniono ustawę „Prawo ochrony środowiska” i zniesione zostaną zakazy budowy stacji bazowych w uzdrowiskach, parkach i lasach.

– Dotychczasowe bardzo wysokie względem neutralnych dla zdrowia i życia limity ekspozycji na promieniowanie elektromagnetyczne zostaną zniesione a nowe „normy bezpieczeństwa dla zdrowia” będą nawet o 10 000 procent wyższe od obecnych (wg uzasadnienia projektu tej ustawy).

– Wzrośnie natężenie promieniowania – na promieniowania sieci 1G, 2G, 3G, 4G i LTE w przyszłości nałoży się promieniowanie sieci 5G (patrz punkt wyżej).

– Stworzony zostanie za publiczne pieniądze system informowania społeczeństwa o poziomach pól elektromagnetycznych bazujący na deklaracjach operatorów (uspokajanie opinii publicznej).

– Minister środowiska zostanie odsunięty od kontroli dopuszczalnych poziomów pól w środowisku i będzie się tym zajmować minister zdrowia.

Ustawę przepchnięto bez konsultacji społecznych. Najpierw podczas prac komisji odmawiano udzielania odpowiedzi na pytania krytyków Megaustawy.

https://www.youtube.com/watch?v=x-GiqDFs0hw

Potem w Sejmie przepchnięto ją w 18 minut również nie udzielając odpowiedzi na pytania opozycji. Szef partii rządzącej – Jarosław Kaczyński – w tym czasie miał świetny humor i się śmiał.

https://www.youtube.com/watch?&v=huRF-SD5hnI

Ministerstwo Cyfryzacji i Zdrowia zgodnie komunikują społeczeństwu nieszkodliwość sztucznych pól elektromagnetycznych i szeroko płynące korzyści w zakresie telemedycyny mimo braku badań ws. długoterminowego wpływania sieci 5G na zdrowie i życie ludzi. Tymczasem już dziś pojawiają się informacje, że promieniowanie z sieci komórkowych ma związek z nowotworami (mapa nowotworów pokrywa się z mapą sieci nadajników).

Wszystko wskazuje na to, że Megaustawa mogła zostać kupiona przez koncerny telekomunikacyjne, o czym świadczy tempo prac, arogancja, zbywanie obywateli milczeniem i niesamowity pośpiech prac legislacyjnych, jakby od tego zależała przyszłość PiS-u. To czarny dzień dla Polski – obywatele i gminy zostały wywłaszczone i grozi nam fala chorób. Oczywiście nie od razu, gdyż zmiany chorobowe w organizmie nie pojawią się z dnia na dzień, ale po długotrwałej ekspozycji. Problem będą miały osoby nadwrażliwe elektromagnetycznie – ich życie zmieni się w piekło.

Obywatelom pozostaje jedynie kierować pozwy przeciwko telekomom i Państwu, gdy będą wywłaszczani ws. decyzji o postawieniu nadajnika, albo ich nieruchomości stracą wartość. Powinni również gromadzić dowody medyczne na negatywny wpływ na ich zdrowie, aby domagać się odszkodowań na drodze sądowej.

Medycyna się z pewnością wzbogaci, tylko Państwo i jego mieszkańcy zubożeją ponosząc jej koszty.

Na podstawie: OSPE “Prawo do Życia”
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 24, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

25
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aksamitny
Użytkownik
Aksamitny

No to mam kolejny powód do emigracji.
I jak tu spać spokojnie?

lboo
Użytkownik
lboo

“prezydent Andrzej Duda podpisał Megaustawę’
W ramach podziękowania powinien dostać antenę pod domem z natężeniem promieniowania ustawionym pod kreskę określoną w ustawie.

Dawid
Użytkownik
Dawid

super, był roundap teraz czas na 5G i znowu trzeba będzie czekać kilka lat jak setki ludzi zachoruje na raka i wtedy nagle się zorientują, że to jednak było przez 5g i wtedy to zostanie wycofane, naprawdę trzeba się będzie zwoływać i niszczyć te anteny, nie widzę innego sposoby by dożyć spokojnej starości w tym kraju, bo wątpię, że ludzie wyjdą na ulicę

Hugo
Gość
Hugo

W Europie emigrować nie ma gdzie bo agentura karteli wszędzie wprowadza 5G. Pierwsze nadajniki pracują już nawet w Szwajcarii. Duda nie poraz pierwszy pokazał, że jest zdrajcą i zasłuzył na więzienie. Czytałem niedawno niemiecką prase i znalazłem informacje, że powstała emigracja obywateli do miejsc gdzie nie ma i nie przewiduje się instalacji 5G.Generalnie trudno bronić się przed takim promieniowaniem ze względu na składową skalarnego wektora, której nie da się zatrzymać żadną metodą.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Chyba się przebranżowię w stronę domowych instalacji siatek Faradaja

polantek
Użytkownik
polantek

Problem z 5G polega na tym, że będzie ona uzywać zakresu częstotliwości zarezerwowanej dotychczas dla radiolinii. Są to częst. od 1 Ghz wzwyz aż do 50 GHz. Poziom mocy stosowany dotychczas w radioliniach był znikomy tj. max do 30 dBm (1 W) i był on kierowany w niewielki obszar zwany wiązką max 3 st. za pomocą anteny kierunkowej. Obszar zagrożenia występował do 10m przed anteną. 5G uzywać będzie wiekszej mocy (jak sądzę 10-20 W) i będzie ona kierowana w sektory zapotrzebowania z mniejsza precyzją. Przy dużej ilości abonentów gęstość mocy wzrośnie znacząco. Na szczęcie częstotliwości z tego zakresu są skutecznie tłumione przez mury. Niestety nadajniki będą wszędzie co 10 do 100 m ale i wewnątrz budynków. Częstotliwości te są szkodliwe dla oczu i jąder męskich wywołując miejscowe przegrzanie powierzchni. Gatki z materiału ekranującego i okulary z folią będą robiły furrore jak sądzę :)

woma123
Użytkownik
woma123

Czy ktoś z Was może wskazać jakieś miarodajne, poparte naukowymi (nie mylić z pseudo-naukowymi) badaniami źródło informacji na temat szkodliwości anten 2g, 3g, 4g, 5g na moje jądra, gałki oczne, no dowolne członki mojego ciała? Powtarzam jeszcze raz, naukowe!
Nie ma takich! Promieniowanie u podstawy wieży jest znikome. Poczytajcie trochę literatury fachowej, np: https://pl.wikipedia.org/wiki/Propagacja_fal_radiowych , to nie będziecie bzdur pisali!
Poddajecie się “towarzysze” emocjom. Nie posługujecie się rozumem i wiedzą.

W jednej wiosce-miasteczku-mieście postawili maszt 2g, 3g, 4g, może 5g. Do kierownika budowy masztu przychodzi wioskowa-miasteczkowa-miejska delegacja i stwierdza, że się krowy przestały się doić, kury nieść jajka, i nawet pietruszka na polu gorzej obrodziła! Na to kierownik “mhhhm…. no to ciekaw jestem co się stanie jak my ten nadajnik w końcu uruchomimy….” He he he

Bez sieci 5g internet mobilny przestanie funkcjonować (z uwagi na ograniczenia techniczne przepustowości sieci 4g i rosnącą liczbę abonentów) w ciągu max 2 lat! Ale każdy z Was chce mieć internet zawsze przy sobie!

Nie da się jednocześnie mieć ciastka, i zjeść ciastka!

Serdecznie pozdrawiam: DuDuS (studiując uczyłem się miedzy innymi wiedzy o propagacji i mocy fal radiowych)

mike
Użytkownik
mike

Jestem teraz u rodziców mieszkających w niedużym bloku. Skaner Wi-Fi pokazuje 23 sieci w zasięgu i 4 urządzenia Bluetooth. Nie chcę zgadywać ile telefonów komórkowych dodatkowo nadaje… Mam od tego ciągły szum w głowie. Sami sobie robimy krzywdę w imię wygody i postępu.

GojjAnonim
Użytkownik
GojjAnonim

woma123
Był taki jeden 321 AMOW co kwestionował szkodliwoąśc glifosatu lata temu.
Brak było dowodów naukowych na potwierdzenie szkodliwopśći ze zrozumiałych względów.
Badania były fałszowane a naukowcy byli przekupywanii zastraszani przez koncern ale czekaj to była w swoim czasie tzw. teoria spiskowa czyż nie?

https://wolnemedia.net/bayer-odkryl-oddzial-monsanto-do-zadan-specjalnych/

Żryj ten postęp jak swe ciasteczko lukrowane cyjankiem ,SMACZNEGO!

lboo
Użytkownik
lboo

@woma123: “Czy ktoś z Was może wskazać jakieś miarodajne, poparte naukowymi (nie mylić z pseudo-naukowymi) badaniami źródło informacji na temat szkodliwości anten 2g, 3g, 4g, 5g”

Pubmed, jest tam opcja search.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/

Szaman
Użytkownik
Szaman

@lboo
@GojjAnonim

Niema co przekonywać ludzi takich jak woma123. Wklejając głupkowate żarty zrównujące ludzi wykazujących szkodliwość 5 g z głupimi wieśniakami, wyraźnie pokazuje że sam jest jak ta krowa co zdania nie zmieni choćby nawet sam na tego raka zdychał. Być może nawet sam w telefonii pracuje i nie chce krytykować swojego pracodawcy albo jest wynajętym trollem promocyjnym 5g których ostatnio w internecie cała masa.

Aida
Użytkownik

a) @woma123 być może pracuje w telefonii
– nie chce krytykować pracodawcy
b) być może jest trollem
c) sam może poszukać
d) nie ma takich badań

szach mat

lboo
Użytkownik
lboo

Najpewniejszym dowodem jest eksperyment.

Pomogę zaprojektować i zrealizować urządzenie które podsmaży ochotnika promieniowaniem radiowym ustawionym w granicach normy. Oczywiście przycisk start ochotnik włączą osobiście na własne ryzyko.
Są ochotnicy udowodnić na sobie to w co tak święcie wierzą że promieniowanie radiowe z anten komórkowych nie szkodzi w granicach normy?

xc1256
Użytkownik
xc1256

@Hugo, można zatrzymać metod jest wiele. Opiszę to na forum i podam linka.

polantek
Użytkownik
polantek

woma powiem ci ,że sprawa jest stara jak RADIO i wszystkie mozliwe badania były juz wykonane , a że wtedy Internetu nie było i trzeba sięgnąć do książek no to trudno – trzeba przypomniec sobie jak się kartki przewraca
ogólnie i większa częstotliwość tym płytsza penetracja (ciała ludzkiego również) lecz większa wydzielona energia, a że składamy się gównie z wody no to wiesz co robi mikrofalówka z wodą
ta energia raz, że większa dwa, że wydziela się w mniejszej objętości (głównie na powierzchni) dlatego też pewne ORGANY ludzkie , szczególnie te EXPONOWANE i są bardziej narażone AMEN

xc1256
Użytkownik
xc1256

Można znacząco osłabić mikrofale w domu, nie jest to tanie to fakt.
https://nowaziemia.com.pl/viewtopic.php?p=16055#16055

lboo
Użytkownik
lboo

@polantek: Było by tak jak piszesz gdybyśmy składali się tylko z wody. Ale tak nie jest.
Mikrofalówka gotuje wodę na zasadzie wprowadzenia w drgania cząsteczek wody używając częstotliwości rezonansowej dla tej wody. Natomiast ciało składa się z różnych atomów, cząsteczek, komórek, tkanek, organów. I wszystko to ma swoją częstotliwość rezonansową. Dlatego każda konkretna częstotliwość będzie wpływać na co innego, nie wiemy dokładnie na co, ale to że jest wpływ nietermiczny promieniowania elektromagnetycznego na ciało to już mówią nawet zwolennicy zatapiania się smogu elektromagnetycznym którzy choć trochę zagłębili się w temat.
Są jeszcze inne efekty, np są w organizmie tkanki (lub układy tkanek) które stanowią biologiczny półprzewodnik, który stanowi element elektrycznych mechanizmów regeneracji organizmu. A jeśli półprzewodnik umieścimy w polu elektromagnetycznym to wytworzy się na nim napięcie na zasadzie efektu Halla. Napięcie to spowoduje zaburzenie naturalnych mechanizmów elektrycznych ciała.
Sporo takiej wiedzy potwierdzonej naukowo już jest, wystarczy tylko poszukać. I to prawda że często badania te zrobione były już dawno. Ale myślę że to tylko ułamek tej wiedzy jaką jeszcze skrywa przed nami ludzkie ciało.
I nawet jeśli dokładnie nie wiemy, czy nie umiemy wytłumaczyć jaki wpływ na ludzki organizm ma promieniowanie 2G, 3G, 4G, 5G. To ślepa wiara w to że takiego wpływu nie ma (oprócz termicznego) w świecie tego co już wiemy jest czystą głupotą. A jeśli wiemy że taki wpływ jest, to uruchomianie tego na masową skalę to eksperyment medyczny na całej populacji, jeśli nie coś jeszcze gorszego…

A przed megaustwą mieliśmy niższą normę niż średnio na świecie, ponieważ za PRLu u nas były prowadzone trochę bardziej zaawansowane badania nad wpływem promieniowania na człowieka niż podgrzewanie żelowej głowy komórką.

Dawid
Użytkownik
Dawid

Mam prośbę do Admina. O to by ten temat był przez jakiś czas na głównej. Niech ludzie widzą i czytają, nawet fajnie by było jakby był jakoś wyróżniony.

Genowefa
Użytkownik
Genowefa

Witam. Samo pole elektromagnetyczne nie jest szkodliwe,tylko tworzące się pasma torsyjne i to jest zasadniczy problem. Pola torsyjne(o których mało kto pisze)jest informacją przy polu elektromagnetycznym,które to pasmo może do każdego dotrzeć na odległość 10 cm i wyrządzić tragiczne skutki,a co jest najistotniejsze,że nie będzie można udowodnić.To jak karabin,sam w sobie nie jest szkodliwy,ale jak załadujemy naboje,to jest śmiertelnie niebezpieczny.Pole elektromagnetyczne 3G i 4G nie miało takiej mocy.

Vassago
Użytkownik
Vassago

Witam. Proszę o informację gdzie konkretnie w ustawie (link?) jest ujęte, że mogą stawiać bez pozwolenia maszty na prywatnej własności czy informacje o tym jak ma być finansowana ta cała infrastruktura z naszych podatków.

Vassago
Użytkownik
Vassago

Proszę o konkretny ZAPIS w ustawie, a nie o interpretację finansowania i stawiania masztów.
Co do spółdzielni… Przy mieszkaniu własnościowym członkowie posiadający własnościowe mieszkanie są również ich “udziałowcami” spółdzielnia sama bez zgody tychże mieszkańców nie może sobie robić co chce (wiadomo dużo zależy od ustalonego statutu, ale spółdzielnia sama go nie uchwala i ZAWSZE potrzebuje zgody właścicieli nieruchomości).
Co do remontów… Jak to jest obecnie? Nadajniki na kościołach, budynkach, instalacje telekomunikacyjne w blokach itp., są utrzymywane-konserwowane przez operatorów (inaczej nikt im nie pozwoli tam nic zamontować) i również bardzo często są od nich pobierane za to opłaty. Czyli dla nich również zmieni się prawo?

woma123
Użytkownik
woma123

(Naruszenie regulaminu punkt 5k. Ponowne naruszenie regulaminu zakończy się banem. Admin)

polach
Użytkownik
polach

W tej sytuacji obroną naszą pozostanie atak na infrastrukturę 5G i jej eliminowanie z otoczenia gdzie tylko się da, czyli sabotowanie poczynań korporacji które już dawno kupiły sobie przychylność rządów różnych Państw!
Trzeba sprawdzić topologię sieci 5G jej słabe punkty i do dzieła! ludzie zanim nam mózgi usmażą wszystkim…!

Vassago
Użytkownik
Vassago

Nawiązując do artykułu (z racji, że odpowiedzi żadnej nie uzyskałem z zarządzającego stroną prawodożycia.pl) skąd zostały zaczerpnięte informacje o finansowaniu w publicznych pieniędzy oraz o stawianiu nadajników na budynkach mieszkalnych itd.? Na stronie prawodozycia.pl nie ma artykułu na ten temat. Sama ustawa http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/3484_u.htm również nic o tym nie mówi. Więc jakie źródła są tych ustaleń? Skoro ani stowarzyszenie ani autor artykułu nie może podać żadnych ich to są to informacje wyssane z palca…