Prezerwatywy we Francji będą refundowane

Opublikowano: 28.11.2018 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2282

Od 10 grudnia Francuzi będą mogli starać się o refundację prezerwatyw określonej marki na receptę. Każdy, kto posiada ubezpieczenie medyczne, będzie mógł z tego skorzystać – poinformował przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia Francji.

W komunikacie francuskiego resortu zdrowia podano, że prezerwatywy w opakowaniach po 6, 12 i 24 sztuki będą sprzedawane w aptekach po okazaniu recepty. Ma to na celu walkę z chorobami, które przekazywane są drogą płciową, głównie z AIDS.

„Dotyczy to przede wszystkim jednej marki prezerwatyw – EDEN. Poinformowano o tym dziś — 27 listopada, a od 10 grudnia będą refundowane z ubezpieczenia medycznego” – powiedział przedstawiciel ministerstwa.

Jak dodał, w ten sposób każdy będzie mógł otrzymać środki antykoncepcyjne — zarówno mężczyźni, jak i kobiety. “Ale jeśli ktoś zarabia cztery tysiące euro miesięcznie, nie będzie bawił się, wybierając refundowane prezerwatywy. Biorąc pod uwagę poziom jego życia, nie wiem, czy zdecyduje się na taki krok. Z drugiej strony – obserwując, że wiele młodych osób w wieku od 18 do 25 lat zaraża się AIDS co roku i biorąc pod uwagę ich niską siłę nabywczą, postanowiliśmy ułatwić nabywanie prezerwatyw i w ten sposób podnieść poziom ochrony zdrowia w ramach ubezpieczenia medycznego” – wyjaśnił.

Zdjęcie: sasint (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.