Prezenty mokre od łez

Opublikowano: 13.12.2014 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 261

Nowy raport wykazuje, że warunki pracy w chińskich fabrykach zabawkarskich uległy pogorszeniu. To oznacza, że duża część zabawek, które wylądują pod choinkami polskich dzieci, znów okupiona zostanie niesprawiedliwym traktowaniem ludzi.

China Labor Watch (CLW), organizacja monitorująca sytuację w chińskich fabrykach, opublikowała właśnie kolejny raport śledczy. Badania objęły cztery zakłady, trzy z nich produkują zabawki dla firmy Mattel. Są to Mattel Electronics Dongguan, Dongguan Chang’an Mattel Toys 2nd Factory oraz Dongguan Lung Cheong Toys. Ustalono, że do najważniejszych naruszeń praw pracowniczych należą: konfiskowanie dowodów osobistych pracowników, nawet 120 nadgodzin w miesiącu, niewypłacanie wynagrodzenia, brak badań lekarskich wymaganych przy pracy w niebezpiecznych warunkach, brak odzieży ochronnej, brak napraw i konserwacji maszyn, niejasne procedury przeciwpożarowe, bezprawne procedury zwalniania pracowników, niekompletne umowy o pracę lub ich brak oraz złe warunki mieszkaniowe.

Co szczególnie niepokojące, w ciągu ostatnich 7 lat warunki pracy w fabrykach zabawkarskich, a także sposób ich monitorowania, uległy pogorszeniu. To oznacza, że m.in. lalki Barbie, zabawki Fisher Price, Matchboxy czy samochody z filmu „Auta” powstają bez poszanowania elementarnych praw człowieka.

Raport można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Nowy Obywatel

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kozik
Użytkownik
kozik

Tylko bojkot zabawek pomoże. Niestety…