Precz z rządową polityką oszczędności!

Opublikowano: 21.06.2015 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 708

Dziesiątki tysięcy ludzi przemaszerowały w sobotę przez centrum Londynu w proteście przeciwko polityce oszczędnościowej brytyjskiego rządu. Celem marszu było zwrócenie uwagi na los najbiedniejszych.

Odpalono czerwone race, gdy tłum wyruszył spod siedziby Bank of England. Nad londyńskim City uniósł się szkarłatny dym. Przygrywała orkiestra dęta, demonstranci zmierzający w kierunku Parliament Square nieśli transparenty i kolorowe baloniki. Pojawiły się wizerunki konserwatywnego premiera Davida Camerona z diabelskimi rogami i hasła wzywające do położenia kresu rządom torysów.

Pokojowy protest mający dać wyraz społecznemu oburzeniu skierowany był przeciwko rządowym planom zredukowania wydatków budżetowych o miliony funtów szterlingów, aby ograniczyć deficyt, który gwałtownie wzrósł, gdy państwo ratowało zagrożone banki podczas kryzysu finansowego w 2008 roku.

Przywódcy związkowi i członkowie różnych ugrupowań obywatelskich połączyli siły, by zaprotestować przeciwko cięciom nakładów na świadczenia socjalne i edukację oczekiwanym w przyszłym miesiącu, gdy rząd ogłosi kolejny budżet. Demonstranci twierdzili, że zwykli ludzie są karani za kryzys, który przecież nie przez nich został spowodowany. Zwrócili też uwagę, że wszystkie partie głównego nurtu mówią o potrzebie oszczędzania, podczas gdy bogaci stali się jeszcze bogatsi, a biedni – biedniejsi.

Znana piosenkarka Charlotte Church (na zdjęciu po lewej) maszerowała z plakatem, na którym wypisane było hasło wzywające do skończenia z polityką oszczędności.

Organizatorzy zapowiadają, że sobotni marsz da początek kampanii protestów, strajków i nieposłuszeństwa obywatelskiego.

Autorstwo: jkl
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kozik 21.06.2015 21:20

    Polityka “nieoszczędzania” ma sens w społeczeństwie spójnym, z własną walutą/bankami. W dzisiejszych czasach – w praktyce – to jest życie na kredyt, który mają spłacić nasze dzieci.

    Banksterzy nie dadzą się pozbawić władzy nad światem-zbyt dużo krwi przelali, by to osiągnąć, a wywołanie wielkiego konfliktu dla uzyskania zasłony dymnej dla ich działań, to dla nich nic nowego!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.