Prawy Sektor nie wyklucza resetu władzy Ukrainy

Opublikowano: 19.07.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Lider ukraińskiej organizacji nacjonalistycznej Prawy Sektor Dmytro Jarosz nie wykluczył, że organizacja może zażądać „resetowania całego systemu władzy” Ukrainy. Uważa, że „trzeba już mówić o dymisji prezydenta”, ponieważ prezydent Petro Poroszenko jest „nie na swoim miejscu”.

Według słów Jarosza, przeciwko „Prawemu Sektorowi” na Ukrainie rozpętano wojnę informacyjną, a „incydent” w Mukaczewie próbuje się wykorzystać w celu zniszczenia struktur organizacji. Wyraził on zdziwienie z związku z tym, że władze państwa pospieszyły się z nazwaniem „bandytami” uczestniczących w strzelaninie bojówkarzy „Prawego Sektora” bez sądu i śledztwa.

Jarosz zauważył, że wysunięte wcześniej przez organizację żądania dymisji szefa MSW Arsena Awakowa pozostają w mocy, jednak nie wykluczył, że „Prawy Sektor” może zażądać „zresetowania całego systemu władzy”. Według jego słów, w przyszłym tygodniu w Kijowie odbędzie się zjazd „Prawego Sektora”, na którym zostaną podjęte decyzje o dalszych działaniach organizacji.

„Rozumiemy, że to (dymisja Awakowa – przyp. red.) nie rozwiąże problemu. Widzę, że prezydent Ukrainy jest nie na swoim miejscu – ani jako zwierzchnik wojska, ani jako człowiek, który efektywnie kieruje państwem. Moim zdaniem, i będę o tym mówić na zjeździe „Prawego Sektora”, trzeba mówić o dymisji prezydenta, o rozwiązaniu Rady Werchownej i dymisji rządu” – powiedział Jarosz na briefingu, który był transmitowany na żywo w telewizji „112.Ukraina”.

11 lipca w mieście Mukaczewo w obwodzie zakarpackim na Ukrainie bojówkarze „Prawego Sektora” rozpoczęli strzelaninę z wykorzystaniem granatnika i karabinów maszynowych z milicją i miejscowymi strukturami biznesowymi. Informowano o trzech zabitych i 13 rannych. Strzelający ukryli się w lesie i oświadczyli, że złożą broń tylko na rozkaz ich lidera Dmytra Jarosza. Tłumaczą oni swoje działania tym, że walczyli z przemytnikami, z którymi współpracowali miejscowi urzędnicy. Na chwilę obecną zatrzymano czterech bojówkarzy, sześciu do tej pory ukrywa się i nie ma z nimi kontaktu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o