Liczba wyświetleń: 978
Parlament Europejski wezwał do skuteczniejszej walki z łamaniem i omijaniem praw pracowniczych w Unii Europejskiej. Europosłowie chcą nasilenia kontroli i zaostrzenia kar.
Jak pisze portal Solidarnosc.org.pl, zjawisko to nazywa się dumpingiem socjalnym. Możemy o nim mówić, jeśli w UE zachodzi swobodny przepływ siły roboczej i swobody świadczenia usług oraz delegowania pracowników, czyli gdy np. pracownicy z uboższych, wschodnioeuropejskich państw UE podejmują pracę w krajach zamożniejszych często za niższe stawki, niż otrzymują pracownicy lokalni. Według przyjętej przez Parlament definicji, dumping społeczny to nie konkurowanie niższymi kosztami pracy, ale nielegalne praktyki związane z celowym łamaniem i obchodzeniem prawa, zarówno unijnego, jak i krajowego, w odniesieniu do praw pracowniczych.
Parlament Europejski uważa, że zwalczanie tych nielegalnych praktyk wymaga skuteczniejszych kontroli, lepszej współpracy między państwami UE oraz likwidowania luk prawnych. Komisja Europejska zapowiada zaostrzenie kursu – m.in. za pomocą zmiany dyrektywy o pracownikach delegowanych. Według niej pracownik wysłany do innego kraju UE powinien mieć prawo do takiego samego wynagrodzenia jak pracownik lokalny, a nie tylko do płacy minimalnej, jak to jest obecnie.
Źródło: NowyObywatel.pl
Ciekawe podejście jedna UE a dwie albo różne wartości te samej pracy dla jednego pracownika. Za pracę parę kilometrów dalej w UE, ten sam pracownik dostanie większą płacę za taką samą pracę. Prawo w Parlamencie Europejskim jest łamane, przez dyskryminacje Narodu ich siły nabywczej , tak w Polsce jak krajach ościennych w sprawie wynagrodzenia ,
w korelacji walut ,ich wartości 4:1 a powinno być 1:1.
Chcesz naprawić prawo w krajach UE , zaczynaj od siebie Parlamencie Europejski, deszcz pada z góry!
Mi chodzi o zrównanie kursów walutowych 1:1 , prawo jednego każdemu .
Tej waszej prędkości 27lat świetlnych nie nadgonimy w Polsce ,ciągle dzieleni na 4 bez zysku dla wyzysku.