Prawa najważniejsze

Opublikowano: 18.09.2016 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 872

Parlament Europejski wezwał do skuteczniejszej walki z łamaniem i omijaniem praw pracowniczych w Unii Europejskiej. Europosłowie chcą nasilenia kontroli i zaostrzenia kar.

Jak pisze portal Solidarnosc.org.pl, zjawisko to nazywa się dumpingiem socjalnym. Możemy o nim mówić, jeśli w UE zachodzi swobodny przepływ siły roboczej i swobody świadczenia usług oraz delegowania pracowników, czyli gdy np. pracownicy z uboższych, wschodnioeuropejskich państw UE podejmują pracę w krajach zamożniejszych często za niższe stawki, niż otrzymują pracownicy lokalni. Według przyjętej przez Parlament definicji, dumping społeczny to nie konkurowanie niższymi kosztami pracy, ale nielegalne praktyki związane z celowym łamaniem i obchodzeniem prawa, zarówno unijnego, jak i krajowego, w odniesieniu do praw pracowniczych.

Parlament Europejski uważa, że zwalczanie tych nielegalnych praktyk wymaga skuteczniejszych kontroli, lepszej współpracy między państwami UE oraz likwidowania luk prawnych. Komisja Europejska zapowiada zaostrzenie kursu – m.in. za pomocą zmiany dyrektywy o pracownikach delegowanych. Według niej pracownik wysłany do innego kraju UE powinien mieć prawo do takiego samego wynagrodzenia jak pracownik lokalny, a nie tylko do płacy minimalnej, jak to jest obecnie.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Fenix 19.09.2016 06:58

    Ciekawe podejście jedna UE a dwie albo różne wartości te samej pracy dla jednego pracownika. Za pracę parę kilometrów dalej w UE, ten sam pracownik dostanie większą płacę za taką samą pracę. Prawo w Parlamencie Europejskim jest łamane, przez dyskryminacje Narodu ich siły nabywczej , tak w Polsce jak krajach ościennych w sprawie wynagrodzenia ,
    w korelacji walut ,ich wartości 4:1 a powinno być 1:1.
    Chcesz naprawić prawo w krajach UE , zaczynaj od siebie Parlamencie Europejski, deszcz pada z góry!

  2. Fenix 19.09.2016 12:25

    Mi chodzi o zrównanie kursów walutowych 1:1 , prawo jednego każdemu .
    Tej waszej prędkości 27lat świetlnych nie nadgonimy w Polsce ,ciągle dzieleni na 4 bez zysku dla wyzysku.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.