Pracownicy NHS będą musieli szczepić się na COVID-19?

Opublikowano: 09.09.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1228

Z nieoficjalnych informacji wynika, że brytyjski minister zdrowia Sajid Javid przymierza się do wprowadzenia obowiązkowych szczepień wśród pracowników NHS. Chodzi o to, by w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się Covid-19 w szpitalach i innych placówkach medycznych w Wielkiej Brytanii.

Czy szczepienie przeciwko koronawirusowi będzie już wkrótce obowiązkowe w przypadku pracowników NHS? Z informacji, które uzyskał „The Sunday Telegraph” wynika, że minister zdrowia Sajid Javid jest takiemu rozwiązaniu przychylny. Rząd ma być zdania, że uczynienie ze szczepionek warunku zatrudnienia pomogłoby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w placówkach opieki zdrowotnej, a tym samym rzekomo zmniejszyłoby liczbę dodatkowych zgonów związanych z COVID-19.

Z danych zgromadzonych przez NHS England wynika, że na dzień 11 kwietnia choćby jednej dawki szczepionki nie przyjęło ok. 190 000 pracowników służby zdrowia. Mimo to związek zawodowy Unison przestrzega rząd przed wprowadzaniem obligatoryjności szczepień, ponieważ polityka „no jab, no job” może doprowadzić do załamania służby zdrowia.

Wielu ekspertów obawia się, że wprowadzenie obowiązku szczepień w brytyjskim NHS doprowadzi do odejścia z pracy wielu medyków, pielęgniarek i innych pracowników. Podobnie dzieje się właśnie w sektorze opieki, z którego masowo odchodzą pracownicy przeciwni obowiązkowi szczepień.

W ostatnim czasie Wielką Brytanię obiegła wiadomość, że pracownicy opieki społecznej, którzy nie zgadzają się na obligatoryjne szczepienia, porzucają dotychczasowe zajęcie na rzecz pracy w Amazonie! Z szacunków rządu wynika, że niezaszczepionych pracowników opieki społecznej, których sektor może stracić w najbliższym czasie (pracowników, którzy nie zaszczepią się podwójną dawką do 11 listopada) może być nawet 68 000.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 11, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
hWdPOPIS
Użytkownik
hWdPOPIS

Inteligentny człowiek nie podda się narracji depopulacyjnej ludzkości

Fenix
Użytkownik
Fenix

Szczepionka coroczna do śmierci szczepionego !!! Nie wyleczyć a leczyć ,to motto korpo farmacji ,i od siebie uzależnić barany ( narkolepsja) , by zarabiać na nich do końca ich dni? Gdzie lek zastępujący szczepionkę, (szczepionka działa na jednego wirusa drugiemu odpuszcza) obniża odporność organizmu na inne wirusy . Czy teraz grypa będzie śmiertelna? Nie znajdziecie szczepionki na nieśmiertelność ciała ( powstrzymane starzenie ludzi przynajmniej w tym 100-leciu, dostaniecie rykoszetem, w postaci szybkiego starzenia ludzi ) to pewne! Śmiertelność ciała jest naturalna jak mutujące wirusy w przyrodzie.