Pracownicy Coca-Coli mają być „mniej biali”

Opublikowano: 21.02.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2067

W mediach społecznościowych ujawniono treść nowych szkoleń Coca-Coli dla pracowników. Amerykański koncern radzi w nich, aby byli oni… mniej biali. Tym samym pracownicy powinni zrezygnować z „białej solidarności”, bo przez lata mieli być rzekomo uczeni w świecie zachodnim, że będąc białymi ludźmi są lepsi od osób posiadających inny kolor skóry.

Dużą popularnością w amerykańskich sieciach społecznościowych cieszy się fragment dokumentu wykorzystywanego w szkoleniach słynnego koncernu. Warsztaty zatytułowane „Konfrontacja z rasizmem” trwają dokładnie 49 minut, a za ich przygotowanie odpowiada Robin DiAngelo, czyli badaczka zajmująca się „krytyczną analizą dyskursu białych ludzi”.

Slajdy składające się na prezentację sugerują jednoznacznie, że pracownicy Coca-Coli powinni tak naprawdę kajać się z powodu swojego białego koloru skóry. DiAngelo w swoich wynurzeniach twierdzi bowiem, że „biali ludzie w Stanach Zjednoczonych i krajach zachodnich zostali wychowani tak, aby czuli, że są z natury lepsi, bo są biali”. Z tego powodu szkolenie nawołuje do „zerwania z białą solidarnością”.

Warto podkreślić, że wspomniana badaczka już w lipcu ubiegłego roku przygotowała wspomniany kurs. Został on wpierw zaprezentowany na jednej z uczelni, a następnie przejęty przez inne uniwersytety i przedsiębiorstwa. Samo szkolenie zostało opracowane przez DiAngelo na podstawie jej własnej książki ” Dlaczego białym ludziom tak trudno mówić o rasizmie”.

Na podstawie: Thepostmillennial.com, Washingtonexaminer.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.