Pracowitość się opłaca, ale sukces ma swoją cenę

Opublikowano: 07.05.2014 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 305

W Stanach Zjednoczonych dzieci o korzeniach azjatyckich osiągają lepsze wyniki w nauce niż dzieci białe dzięki większej pracowitości. Taki wniosek płynie z analizy dwóch dużych studiów, w których śledzono losy tysięcy dzieci od przedszkola do liceum.

Naukowcy z nowojorskiego Queens College, University of Michigan oraz Uniwersytetu w Pekinie porównywali oceny, wyniki z testów, oceny uzyskiwane przez nauczycieli, dochody w rodzinie, poziom wykształcenia, status imigracyjny i inne czynniki. “Gdy Amerykanie pochodzenie azjatyckiego rozpoczynają naukę w przedszkolu, nie mają żadnej zauważalnej przewagi nad swoimi białymi rówieśnikami. Przewaga ta pojawia się i zwiększa z czasem” – zauważyli autorzy badań.

Już w wieku 10-11 lat amerykańscy Azjaci znacząco przewyższają Białych, a różnica ta osiąga największe rozmiary w wieku 15-16 lat. “Uzyskane przez nas wyniki wskazują, że rosnąca różnica w wynikach jest spowodowana raczej pracowitością, a nie ogólnymi zdolnościami poznawczymi” – czytamy w raporcie. Azjaci tradycyjnie nadają duże znaczenie własnemu wysiłkowi i pracowitości. Ponadto odczuwają większą niż Biali presję ze strony rodziców na osiąganie dobrych wyników.

Istniejący stereotyp ciężko pracującego Azjaty, który osiąga w USA większe sukcesy niż jego biali koledzy, jest zatem prawdziwy.

Sukces ma jednak swoją cenę. Dzieci Azjatów, niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzili ich przodkowie, gorzej postrzegają samych siebie i spędzają mniej czasu z przyjaciółmi niż ich biali koledzy. Częściej też wchodzą konflikty z obojgiem rodziców – zauważają autorzy badań.

Autor: Mariusz Błoński
Na podstawie: PhysOrg
Źródło: Kopalnia Wiedzy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
nibywolny
Użytkownik
nibywolny

To niech porównają z ich czarnymi rówieśnikami. Pewnie nawet bali by się podać wyniki bo od razu byliby posądzani o rasizm