W Finlandii pracodawca będzie płacił za sen w pracy

Opublikowano: 02.10.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2155

W Helsinkach zaczęto przeprowadzać zajęcia z drzemki w ciągu dnia, które swoim pracownikom opłacają firmy – pisze “Yle”.

„Trudno zmusić się do odprężeniu, ale pod okiem trenera to znacznie łatwiejsze nawet w środku dnia. Instruktor w tej sytuacji jest na wagę złota, dlatego że pomaga w zrobieniu umysłowej przerwy, półgodzinnego mini-urlopu” — powiedziała Tiina Vainio z centrum Sofia Future Farm organizującego te „zajęcia”.

Wiele firm, a także kościołów i szkół, zaczęło wydzielać pół godziny na sen w czasie dnia pracy. Decyzję uzasadniono tym, że jak wynika z badań, po takiej przerwie pracownicy czują się dużo pewniej.

Jeśli wcześniej w Finlandii sen w czasie pracy kojarzył się z lenistwem, to dzisiaj kojarzy się z produktywnością — pisze “Yle”.

Zdjęcie: Hans (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.