Popularny puder dla niemowląt zawierał azbest

Opublikowano: 17.12.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2677

Reuters ujawnił w swoim raporcie, że koncern farmaceutyczny Johnson & Johnson przez wszystkie lata był świadomy, że ich puder dla dzieci i niemowląt zawiera azbest. Błyskawicznie po opublikowaniu tych doniesień, akcje spółki na giełdzie gwałtownie spadły.

Reuters oparł swój raport na przeglądzie dokumentów i zeznaniach świadków. Ustalono, że począwszy od 1971 roku, aż do początków XXI wieku, kierownictwo firmy Johnson & Johnson zdawało sobie sprawę, że ich produkty zawierają azbest. Zarząd firmy wielokrotnie omawiał problem w swoim gronie, lecz opinia publiczna i odpowiednie organy regulacyjne nigdy nie poznały prawdy.

W odpowiedzi na zarzuty, koncern w piątek wystosował oświadczenie, w którym nazwał artykuł agencji Reuters “jednostronnym, fałszywym i przedstawiającym absurdalną teorię spiskową”. Reuters podtrzymuje jednak swoje ustalenia i zamierza udowodnić swoje racje.

Warto przypomnieć, że w przeszłości firma Johnson & Johnson wiele razy była oskarżana o to, że jej produkty zawierają azbest i inne rakotwórcze substancje. W większości przypadków koncernowi udawało się jednak wygrywać sądowe rozprawy, w związku z brakiem wystarczających dowodów. W lipcu tego roku doszło jednak do przełomu, gdy sąd w Missouri nakazał firmie wypłacenie 22 rodzinom łącznego odszkodowania w wysokości niemal 4,7 miliarda dolarów. Johnson & Johnson nadal odwołuje się od tego wyroku.

W wyniku opublikowania raportu Reutersa, akcje koncernu na giełdzie spadły o niemal 12%, co stanowi najgorszy wynik firmy od lipca 2002 roku.

Autorstwo: ZychMan
Zdjęcie: WerbeFabrik (CC0)
Na podstawie: Cnbc.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MakSym
Użytkownik
MakSym

Taka sama historia jak z dowolnymi toksynami w szczepionkach – gdy się w nich znajdują, są bezpieczne i nieszkodliwe. Poza szczepionkami są natomiast toksyczne.

realista
Użytkownik

no ale to znajdował się w nich azbest czy nie? to chyba proste pytanie i prosta odpowiedź… .. .

MakSym
Użytkownik
MakSym

Wczoraj to z ciekawości sprawdziłem. :-) Chodzi jak zwykle w korporacjach o połączenie głupoty i chciwości, a jest to mieszanka dosłownie zabójcza. Kopiąc w kopalni talk, mogą zdarzyć się inkluzje azbestowe, które POWINNY BYĆ odrzucone, a jak widać na powyższym przykładzie – nie były.

MakSym
Użytkownik
MakSym

Siano, siano, siano, siano, siano, siano, hajs!
https://www.youtube.com/watch?v=esphVVp3a4g