Ponad połowa Włochów ograniczyła spożycie mięsa

Opublikowano: 28.09.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2056

Ponad połowa Włochów (57 proc.) ograniczyła spożycie mięsa z powodów ekologicznych — wynika z sondażu przeprowadzonego przez krajową Radę Badań Rolnych (CREA). Ankietowani zastępują mięso głównie jajkami i warzywami, ale większość nie zamierza zjadać owadów i mięsa syntetycznego.

W analizie rezultatów sondażu odnotowano, że dość powszechna wśród Włochów jest wiedza na temat zrównoważonego odżywiania i alternatywnych dla mięsa białek.

Jak się zauważa, aż 90 procent uczestników sondażu gotowych jest zmienić w pewnym stopniu sposób odżywiania i opowiada się za większym zaangażowaniem instytucji państwa i europejskich w tej sprawie. Ale, co jest kolejnym wnioskiem, Włosi nie chcą dodatkowego opodatkowania produktów niespełniających warunków zrównoważonego odżywiania i rolnictwa ani też ograniczenia punktów ich sprzedaży.

Ponad dwie trzecie włoskich konsumentów zadeklarowało, że nie zastąpią mięsa owadami i produktami z nich, dopuszczonymi do sprzedaży. 61 procent nie chce jeść syntetycznego mięsa.

Rada Badań Rolnych zaznaczyła, że wzrost produkcji żywności związany ze zwiększeniem się ludności na świecie, będzie miał koszty środowiskowe i społeczne oraz nieuchronny wpływ na konsumpcję wody, użytkowanie gleby i emisję gazów cieplarnianych.

To według włoskich ekspertów powinno być wzięte pod uwagę przy opracowaniu wskazówek dotyczących zasad odżywiania. Niezbędne także ich zdaniem są dalsze badania, by ustalić, jakie są preferencje konsumentów, jeśli chodzi o zrównoważoną żywność.

Autorstwo: Sylwia Wysocka (PAP)
Źródło: NaukawPolsce.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. replikant3d 28.09.2023 16:54

  Tylko ciekawe co będą jedli, jak naturalne żarcie będzie niedostępne i chorrendalnie drogie… ,,Nie chcesz robaczków, czy mięska laboratoryjnego, to zdychaj z głodu,, Nie będą mieli wyboru ,jak zresztą wszyscy w przyszłości.

 2. emigrant001 28.09.2023 17:05

  Cytat “Ponad połowa Włochów (57 proc.) ograniczyła spożycie mięsa z powodów ekologicznych”
  To taki żart z rozumu:)
  Naprawdę ograniczyła spożycie mięsa, bo ich nie stać ale zawsze można to wytłumaczyć jakąś ideologią:)

 3. kufel10 29.09.2023 00:22

  Zawsze można jeść jaja, nabiał (z dobrego źródła) czy ryby. Kupujecie te kurczaki na antybiotykach, później dziesięciolatka ma cycki niczym burdelmama, no i się dziwimy co ona tak wyrosła. Ale można tłuc do tych pustych baniaków – KUPUJ POSKIE PRODUKTY U POLAKA !! A tępak i tak poleci do mosze bo trzy niemieckie czekolady w cenie dwóch czy inne produkty pierwszej potrzeby niewolnikowi o złotówkę taniej sprzeda.

 4. Doctor Who 29.09.2023 02:57

  Podróż w czasie. Szary człowiek z XVII w i wcześniej jadł mało mięsa. Arystokracja odżywia się bez większych zmian. Co do Polski to po 86′ mamy znacznie gorszą jakościowo żywność typu zachodnio-marketowego. Dobry pomysł to jeść jej jak najmniej, najlepiej wcale.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.