Polskie emerytury będą żenująco niskie

Opublikowano: 02.02.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2118

Raport Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju nie pozostawia złudzeń na temat przyszłości naszego kraju – młodzi ludzie wchodzący obecnie na rynek pracy otrzymają głodowe emerytury. Wśród państw należących do OECD mniejsze świadczenia zaoferuje swoim obywatelom jedynie Meksyk, stąd za trzydzieści lat Polacy będą musieli zadowolić się kwotami na poziomie jednej trzeciej przeciętnego wynagrodzenia.

Pod względem prognozowanej wysokości przyszłych emerytur, zajmujemy najgorsze miejsce wśród europejskich państw OECD, a także przedostatnie na świecie. Tym samym świadczenia wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych za trzydzieści-czterdzieści lat będą wynosić zaledwie 31 proc. przeciętnego wynagrodzenia. To oznacza więc, że emerytury wyniosą niecałe 1200 złotych miesięcznie na rękę.

Gorzej wypada więc od nas Meksyk, natomiast sytuacja wygląda nieco lepiej w innych państwach naszego regionu. Na Słowacji emerytury za wspomniany okres czasu będą na poziomie 64,3 proc. średniego wynagrodzenia, w Bułgarii 69 proc., w Niemczech nieco ponad 50 proc., z kolei w Stanach Zjednoczonych 71,3 proc. Warto w tym miejscu podkreślić, że w Polsce na składkę emerytalną pobierane jest 19,52 proc. wynagrodzenia, a w Meksyku zaledwie 6,3 proc.

Zdaniem ekspertów tak niskie emerytury będą głównie efektem braku prywatnych systemów emerytalnych, obniżenia wieku emerytalnego, a także niewielkiej liczby Polaków odkładających pieniądze w ramach indywidualnego konta emerytalnego i indywidualnego konta zabezpieczenia emerytalnego.

Na podstawie: Biznes.RadioZet.pl, Finanse.WP.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

Jakie emerytury ? Nie będzie żadnych emerytur … już teraz zus ledwo dyszy i to tylko dzięki kroplówką z budżetu bo składki pokolenia wyżu demograficznego lat 80 nie są w stanie utrzymać pokolenia powojennego …

za 30 lat rodzące się teraz pokolenie niżu ze wskaźnikiem dzietności zdaje się 1.6 ( gdzie potrzeba co najmniej 2.5 żeby to zagrało ) nie będzie wstanie utrzymać emerytów z wyżu lat 80 …
że nie wspomnę o setkach tysięcy dzieciaków ( licząc oszczędnie) co sobie wyjadą za granice wychowane i wykształcone uprzednio za naszą kasę ( 500+ ‘’darmowe ‘’ studia ) i raczej z zagranicy nie będą dokarmiać zusowskiego lewiatana który zatrudnia 45 tysięcy ludzi na system komputerowy wydaje 800 ml rocznie a pełny koszt utrzymania tego potwora przez dwanaście miesięcy to 4 i pół miliarda pln …

https://www.youtube.com/watch?v=zm4mDnKmaIM

polach
Użytkownik
polach

razowy40i4 02.02.2019 10:25 zgadza się, z tym że dzietność jest na poziomie 1.3 podobno.I święta prawda ZUS padnie szybciej niż za 30 lat.. ten system już się rozpada, gnije to jeszcze chwile to potrwa ale wątpię aby przetrwał dłużej niż kilka lat.Ogólnie idą wielkie zmiany ma świecie, a to system naczyń połączonych, pytanie w która stronę pójdą zmiany, to zależy od świadomości społeczeństw.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Nie popełniajmy błędu ograniczonej wyobraźni obecnie rządzących starszych ludzi (i nie chodzi mi koniecznie o konkretne partie i grupy polityczne) Przyszłość, o ile ciągła, bo znamy techniki przyspieszania przez zniszczenie, należy do pokoleń zautomatyzowanych. Zatem naturalnym wydaje się przejście z czasem do systemu ludzi bez konieczności pracy fizycznej. I umysłowej. Komputerom i automatom oddajemy stopniowo pieczę nad światem i nami. I planujemy wejście do iluzji życia beztroskiego. A tam czeka dochód gwarantowany. Zarówno emerytura jak i wypłata.

Czy to się uda? i jeśli tak, Czy to dobre dla ludzkości w obecnym stanie świadomości? to ciekawe pytania.

akami
Użytkownik
akami

TO dobra wiadomość. To pokolenie wyżu demograficznego. Wyjdziemy na ulice. Będzie pierwszy na świecie przewrót dokonany przez emerytów. Miliony Polaków z emeryturą głodową. Zadziwia mnie “polski” rząd, który naiwnie myśli, że za20 lat nic się nie stanie i tak można sobie w nieskończoność zadłużać Polskę aby na bieżąco wypłacać. Dziwi mnie również naiwność żydowskich bankierów. Ot naiwność. Szykuje się pierwsze nie kontrolowane wydarzenie społęczne. Na bazie rozruchów w niemczech i francji, gdzie islamskie bandziorstwo zacznie przewrót, polacy nie będą mieli oporu aby również wyjść na ulicę i siłowo rozwiązać problem uczciwego systemu emerytalnego. Przy okazji wymienić rząd z usraelskiego na polski.