Geje nie zaadoptują polskiego dziecka

Opublikowano: 04.02.2020 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1041

Znamy finał głośnej sprawy adopcji dziecka Polki z Wielkiej Brytanii, które miało zostać oddane parze homoseksualistów – ostatecznie mały Harry ma być wychowywany przez rodzinę chrześcijańską i heteroseksualną.

Przypomnijmy, na początku października brytyjski sąd zdecydował o tym, że mały Harry, syn Polki i Brytyjczyka, ma trafić do rodziny homoseksualistów. Ojciec wyraził na to zgodę, z kolei matka ma poważne wątpliwości. „Nie chcę się na to zgodzić. Wolałabym, żeby był wychowywany przez mamę i tatę, a nie przez dwóch ojców” – czytamy na „Wirtualnej Polsce”. Aneta Z. apelowała do polskiego konsula w tej sprawie, ale bezskutecznie.

Sprawa bardzo szybko stała się głośna i medialna. Zainteresowali się jednak Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak oraz wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Już sam ten fakt był dość problematyczny, ponieważ przedstawiciele polskiego rządu i władz zapowiadali interwencje w sferze, która należy w zasadzie do brytyjskich instytucji i rządu.

Jeszcze w zeszłym roku minister Wójcik zapowiadał “intensywne działanie” w tej kwestii. Jeśli chodzi o potencjalne rozwiązanie, przedstawiciel polskiego rządu sugerował zwrócenie się do polskiej organizacji w Wielkiej Brytanii o znalezienie “rodziny złożonej z mężczyzny i kobiety”, która mogłaby adoptować Harry’ego, co byłoby “bardzo ważne dla zachowania tożsamości tego dziecka”.

Kilka dni temu, na swoim „Twitterze” polski polityk oznajmił „dobrą wiadomość”. “Mały Harry trafi do rodziny heteroseksualnej w Wielkiej Brytanii, będzie miał zachowaną tożsamość, jedno z rodziców ma narodowość polską i jest chrześcijaninem. Dziękuję instytucjom brytyjskim. Słowa dotrzymałem Dobro dziecka wygrało!” – czytamy w jego wpisie.

Szczęśliwe zakończenie? Na to wygląda. Trzeba jednak zaznaczyć, że jak ustaliła Polska Agencja Prasowa na razie nic nie wiadomo o nowych przybranych rodzicach Harry’ego. Dziennikarze „Wirtualnej Polski” zwrócili się z zapytaniem w tej sprawie do ministra Wójcika, ale otrzymali jedynie dość ogólnikową odpowiedź: „Ja – pod wpływem państwa materiału – napisałem list do instytucji, która zajmuje się wyszukiwaniem ludzi, którzy przysposabiają dzieci. Jestem wdzięczny, że zdecydowano się zachować tożsamość dziecka. Otrzymałem informację, że dziecko trafi do rodziny heteroseksualnej, że jedno z rodziców jest Polakiem, chrześcijaninem. Dowiedzieliśmy się, że obchodzą polskie święta i jedzą polskie potrawy” – napisał.

Dodajmy również nasza rodaczka straciła prawo do opieki nad swoim synem. Było to skutkiem tego, że zostawiła go pod opieką… 13-letniej córki. Chłopiec w tym czasie poparzył się. Zmagająca się z depresją i chorująca na epilepsję kobieta wcześniej straciła prawo do opieki nad innymi swoimi dziećmi.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 2,83 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o