Polska może przyjąć imigrantów dobrowolnie

Opublikowano: 26.06.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 688

Polska jest gotowa przyjmować imigrantów, ale na zasadzie dobrowolności, a nie obowiązkowych kwot, co zaproponowała Komisja Europejska – oświadczyła w czwartek premier Polski Ewa Kopacz. Na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli z głównych tematów będzie rozwiązany problem nielegalnej imigracji i rozdzielenia kwot. — Dla mnie solidarność, to też odpowiedzialność – podkreśliła Kopacz.

Premier Polski stwierdziła, że „sprawa migracji nie staje po raz pierwszy na Radzie Europejskiej, my na poprzedniej Radzie podjęliśmy decyzję, mało tego powstała bardzo konkretna konkluzja, w której kluczem było słowo „dobrowolność”. Jak dodała, niestety nagle Komisja Europejska — niezależnie od konkluzji Rady Europejskiej — wyszła z propozycją tzw. kwot, czyli obligatoryjnego przydziału liczby imigrantów. Według tego klucza Polska ma przyjąć 6,65 proc., czyli 2659 osób.

— W momencie kiedy my dzisiaj przyjmujemy Ukraińców, naszych sąsiadów, z terenów najbardziej niebezpiecznych, tam gdzie były działania wojenne, kiedy przyjmujemy Czeczenów, kiedy zadeklarowaliśmy przyjęcie 60 rodzin syryjskich, to wiemy dokładnie, że nasze możliwości, nie tylko logistyczne, ale też finansowe, spełnią oczekiwania tych ludzi, że oni nie będą gorzej traktowani, że oni trafiając do naszego kraju, będą mieli szansę przede wszystkim nauki języka, aklimatyzacji — powiedziała Kopacz. — Obowiązkiem Unii Europejskiej jest pomoc, aby ludzie w tych krajach godnie żyli – podkreśliła premier Polski.

Wcześniej Komisja Europejska zaproponowała wprowadzenie obowiązkowego schematu, zgodnie z którym 23 państwa unijne powinny przyjąć część z 40 tysięcy uchodźców z Syrii i Erytrei, którzy złożyli wniosek o azyl w Grecji i we Włoszech. Podczas omawiania propozycji Komisji Europejskiej 12 lub 13 państw kategorycznie nie zgodziło się na nią, 12 krajów podważyło zasady przydzielania kwot, a dwa uznało liczbę uchodźców do przemieszczenia za niewystarczającą.

Źródło: plSputnikNews.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. W.W. 26.06.2015 12:01

    Kraje zachodu zarobiły na koloniach, Amerykanie zarabiają teraz, napadając każdy kraj, które nie chce “sprzedać” i swoich zasobów a my mamy płacić koszty?

  2. TryToThink 26.06.2015 13:13

    Takie oburzenie wśród ludzi w sprawie emigrantów, protesty, a oni dalej swoje z tymi pustymi hasłami…

  3. sacro 26.06.2015 22:41

    Orientuje się ktoś ile kosztuje obywatelstwo Ukrainy czy jakiegoś Afrykańskiego kraju? Bo słyszałem że uchodźcom przysługuje niezły socjal i mieszkania, może złoże wymówienie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.