Polityka antykoncepcyjna narzucana Afryce to neokolonializm

Opublikowano: 30.07.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1304

Obianuju Ekeocha stosuje termin „neokolonializm” w odniesieniu do finansowania przez zachodnie firmy lub rządy antykoncepcji w Afryce.

Obianuju Ekeocha to nigeryjska naukowiec biomedyczny, założycielka i prezes organizacji Culture of Life Africa. Ciemnoskóra katoliczka napisała list otwarty w proteście do Melindy Gates w odpowiedzi na zobowiązanie Gates Foundation do zebrania 4,6 miliarda dolarów na sfinansowanie antykoncepcji w krajach rozwijających się. Jak stwierdziła, kobiety w Afryce mogłyby korzystać z lepszej opieki zdrowotnej i edukacji, w przeciwieństwie do oferowanej im antykoncepcji i aborcji.

Ekeocha stosuje termin „neokolonializm” w odniesieniu do finansowania przez zachodnie firmy lub rządy antykoncepcji w Afryce. Powszechnie wiadomo, że większość krajów afrykańskich, z powodu niedostatków społeczno-ekonomicznych, od dziesięcioleci jest odbiorcami pomocy humanitarnej i funduszy pomocy rozwojowej. Stworzyło to przestrzeń dla zachodnich organizacji darczyńców do włączenia się w rolę partnerów we wspieraniu i rozwoju w Afryce.

„Problem polega na tym, że w ostatnich latach darczyńcy z Afryki przybyli z jasną i ustaloną agendą dotyczącą ideologii oraz poglądów i wartości kulturowych. Jednym z pierwszych wielkich nacisków była antykoncepcja” – uważa Ekeocha.

Pomimo tego, że społeczności afrykańskie prosiły o pomoc głównie w zaspokojeniu podstawowych potrzeb, takich jak żywność, czysta woda i dostęp do edukacji, zachodni darczyńcy zaczęli bombardować Afrykę ogromną liczbą środków antykoncepcyjnych. „Minęło 10 lat od napisania przeze mnie listu otwartego do Melindy Gates. Wiele się zmieniło na świecie. Ale Afryka nadal pozostaje kontynentem potrzebującym prawdziwej pomocy rozwojowej zamiast środków antykoncepcyjnych i niechcianej, graficznej edukacji seksualnej”.

Obianuju Ekeocha zauważa, że „kultura śmierci” eroduje tradycyjne i bardzo ważne wartości w Afryce, takie jak rodzina, narodziny dzieci czy troska o życie. W związku z postępem technologicznym, afrykańska młodzież ma dostęp do zachodnich mediów, które zarażają szkodliwymi ideologiami.

Autorstwo: Michał Waligóra
Zdjęcie: Obianuju Ekeocha
Na podstawie: „Magazyn Omnes”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. miskolabor 30.07.2022 16:07

    Afrykanie sami powinni wziąć się do roboty i zadbać o własny dobrobyt, a nie wiecznie wyciągać rękę i prosić o pomoc. Tradycyjna rodzina w rozumieniu tej pani, to gromada dzieci, które emigrują do Europy na socjal. Wszystko w tym temacie…

  2. Baltazar Bombka 30.07.2022 19:52

    Pani Objanuju! Melinda nie chce wam pomóc. Melinda chce was obedrzeć ze wszystkiego co macie. Kasy, godności i wolności. Ma dla was tylko śmierć do zaoferowania. Poprzez szpryce i mordowanie nienarodzonych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.