Policjanci z Kanady kwestionują nakazy antypandemiczne

Opublikowano: 05.05.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1324

Grupa 19 funkcjonariuszy policji z Ontario w Kanadzie zakwestionowała na gruncie konstytucyjnym obostrzenia pandemiczne wprowadzane przez rządy prowincji i federacji, a także rozkazy kilku jednostek policyjnych, twierdząc, że egzekwowanie szeroko zakrojonych ograniczeń zdrowotnych związanych z pandemią jest sprzeczne z ich przysięgą stania na straży konstytucji.

Pod wnioskiem podpisało się piętnastu aktywnych i czterech emerytowanych członków organów ścigania — w tym Toronto Police Service, York Regional Police Service, Ottawa Police Service, Niagara Regional Police Service, Hamilton Police Service i RCMP.

Został on wniesiony do Sądu Najwyższego przeciwko premierowi, prokuratorowi generalnemu Kanady i Ontario, a także pięciu komendantom policji.

Grupa stwierdza, że

– „Kanadyjskie przepisy dotyczące pandemii „nie są racjonalne” i „nie mają mocy prawnej”.

– Blokady, nakazy pozostania w domu i godziny policyjne to „forma stanu wojennego”.

– Noszenie masek, dystans społeczny i blokady są „nieskuteczne” i „nie mają podstaw naukowych ani medycznych”, ponieważ są oparte na liczbie przypadkaów koronawirusa, które według dokumentów prawnych „są w 96,5% fałszywe”.

– Grupa chce również, aby sąd stwierdził, że zgromadzenia religijne i protesty są wyłączone z ograniczeń pandemicznych w Ontario”.

Prawnikiem funkcjonariuszy jest Rocco Galati, dyrektor Centrum Praw Konstytucyjnych z siedzibą w Toronto.

We wniosku sądowym stwierdzono, że przełożeni policji wywierają nacisk na funkcjonariuszy pierwszej linii, aby egzekwowali to, co Galati nazywał „ogólnymi rozkazami”, jeśli chodzi o noszenie masek, fizyczny dystans i ograniczanie publicznych zgromadzeń.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 17, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jaccyb74
Użytkownik
Jaccyb74

początek kuli šniegowej albo panowie właśnie pożegnali się z emeryturą / pracą w milicji celowo napisałem milicji

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Ludzie się budzą, to widać także w Polsce, ściema nie może trwać zbyt długo, bo przestaje być wiarygodna, i misterny plan zaczyna się sypać…o ile nie jest to częścią planu.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Przez wytworzone długi pokoleniowe można przejąć każdą własność ,jeśli więc coś masz to już nie jest twoje, to dług państwowy. A państwo to my , nie oni . Przyszedł czas na żniwa , ciekawe kto zbierze plon ?
@ BANDZIORkaq to nadal ich plan jest realizowany, jak przejąć wszelkie dobra bez sprzeciwu tłumów ? Długi należy spłacać, albo komornik zajmie wszelkie dobra , bo właściciel się upomina o zwrot pożyczonego długu? Bezwzględni ich prawo , NWO! Długi umorzą z przyjęcia zgody na wyzbycie się własności , ludzi zniewolą czipem w skali globalnej.

Fenix
Użytkownik
Fenix

@ Admin, kto to się odważy umorzyć długi globalnie ? I od kogo pożyczy , nowy dług? Gdy to dług niewoli! Władze może i prawo stanowią , dopóki z banków pożyczają pieniądze . Odbierz im druk pustego pieniądza a zostaną z niczym, już wiedzą że ich system oparty na długu jest skończony. Ważne jest to jak dzielimy dług ( kredyt każdemu ), nie to jak na ich dług ( kredyt) pracujemy?

Jack Ravenno
Użytkownik
Jack Ravenno

Długów haniebnych się nie spłaca. To co “rządzący” wyprawiają woła o pomstę do Nieba…