Policjanci boją się prowadzić radiowozy?

Opublikowano: 04.06.2016 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 568

Śląscy policjanci coraz częściej rezygnują z uprawnień do prowadzenia służbowych aut. Gdyby doszło do wypadku, muszą sami pokrywać koszty naprawy samochodu.

Ewentualną alternatywą jest wykupienie ubezpieczenia, jednak funkcjonariusz musiałby to zrobić również za własne pieniądze.

Jak podaje portal TVN24, problem dotyczy głównie Śląska. Policjanci operacyjni, w rozmowie z dziennikarzami, anonimowo przyznawali, że problemy z obsadzeniem służby w pojazdach występują coraz częściej. To samo mówią policyjni związkowcy.

Tomasz Krzemiński z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów wyjaśnił reporterom, że policja pokrywa jedynie koszty ubezpieczenia OC, co oznacza, iż jeśli policjant kierujący radiowozem doprowadzi do kolizji z jego winy, będzie musiał się zapłacić za ewentualną jego naprawę. Aby uniknąć takich okoliczności policjantom sugeruje się, aby wykupili ubezpieczenie dodatkowe, za 20 zł miesięcznie, które muszą wyasygnować z własnego wynagrodzenia.

“Te koszty powinny być pokryte przez pracodawcę, ponieważ to są ewidentnie czynności służbowe policjantów” – tłumaczy Krzemiński.

Po tym, jak informacje na ten temat trafiły do MSW, Mariusz Błaszczak zapowiedział, że kierowany przez niego resort zajmie się sprawą i przedłoży stanowisko. Związkowcy zapowiadają, że nie odpuszczą.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.