Pogotowie ratunkowe w USA zabija rocznie 250 000 pacjentów

Opublikowano: 01.03.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2294

Szacuje się, że błędy medyczne powodują rocznie w USA 250 000 zgonów. Wcześniej badania dotyczące przyjmowanych pacjentów sugerowały, że błędy wynikają ze sposobu, w jaki lekarze przetwarzają dane na temat pacjentów – innymi słowy, lekarze mają odpowiednie informacje, ale mogą działać w niewłaściwy sposób.

Oddział ratunkowy to środowisko kliniczne bardzo różniące się od oddziałów szpitalnych, z częstymi zawirowaniami i nierzadko niepełnymi lub niewiarygodnymi informacjami. Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie “Diagnosis” pokazuje, że pracujący na oddziale ratunkowym lekarze i stażyści popełniają podobne rodzaje błędów do tych, które są popełniane przy przyjmowaniu pacjentów, przy czym więcej błędów popełniono przy przetwarzaniu informacji niż z powodu nieodpowiedniej wiedzy lub niewłaściwych informacji.

Najczęściej stwierdzanym typem błędów (45% przypadków) były problemy z przetwarzaniem informacji, a następnie problemy z weryfikacją zebranych danych (31%). Problemy wynikające z niewystarczającej wiedzy (6%) i nieodpowiedniego przechowywania informacji (18%) występowały stosunkowo rzadko.

Błędna ocena i przedwczesna decyzja w oparciu o nieprawidłową diagnozę były najczęstszymi indywidualnymi błędami (po 13%).

Tłumaczenie: Nexus
Zdjęcie: PixaBay.com (CC0)
Źródło oryginalne: ScienceDaily.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.