Podróże po Chinach – szpiegowanie turystów

Opublikowano: 03.09.2017 | Kategorie: Prawo, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 729

Ostatnią rzeczą o jakiej można myśleć w trakcie wyjazdu na wakacje jest fakt, bycia szpiegowanym. W końcu piękny hotel w dużym Pekinie, wspaniałe atrakcje przyciągają co roku miliony osób. Jak się okazuje na prywatność w hotelu nie można liczyć. Eksperci informują, że pokoje nafaszerowane są niewielkimi urządzeniami, które podsłuchują i podglądają każdy twój ruch.

Obecnie zarówno prywatne firmy, jak i agencje rządowe, których pracownicy podróżują po Chinach, są narażone, na utratę danych i ataki na urządzenia elektroniczne. Zdaniem ekspertów, w pokojach hotelowych ukryte są urządzenia do podsłuchu.

Przeciętny turysta nie bierze w ogóle pod uwagę, że jest szpiegowany, wiele jednak firm ma ścisłe procedury operacyjne dotyczące podróży do Chin. Pracownicy mogą być zobowiązani do pozostawienia wszelkiej osobistej elektroniki w domu, a zamiast tego i podróży z jednorazowymi “czystymi” laptopami i telefonami komórkowymi. Niektóre firmy nawet fizycznie rozdrabniają komputery po powrocie z Chin. Pracownicy są zachęcani do wyłączania mikrofonów i aparatów fotograficznych, usuwania baterii telefonu, a nawet zapisywania haseł na dysku USB, aby nie kopiować i wklejać haseł. Chińczycy są najwyraźniej tak biegli i nastawieni na instalowanie złośliwego oprogramowania typu key-logger, że hasła nie powinny być wpisywane. Słuchawki, a nawet kamery wewnątrz pokoju hotelowego są powszechnie stosowane w hotelach, w których często przebywają cudzoziemcy.

Zebranych danych można później wykorzystać do szantażu ofiar, zmuszając ich na przykład do szpiegowania dla Chińczyków. W 2015 r. 20 turystów zagranicznych znalazło to w trudnej sytuacji, kiedy zostały aresztowane przez chińskie władze za “oglądanie filmów terrorystycznych” w ich pokoju hotelowym. Skąd policja wiedziała o filmie?

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: NYTimes.com, WashingtonPost.com, TheDiplomat.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.