Podróż do przeszłości jest możliwa w obracających się wszechświatach

Opublikowano: 16.02.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2843

Podróż w czasie do przeszłości jest całkiem łatwa. Wszystko, co musisz zrobić, to sprawić, by wszechświat się kręcił.

Słynny matematyk Kurt Gödel, który był przyjacielem i współpracownikiem Alberta Einsteina na Uniwersytecie Princeton, zainteresował się ogólną teorią względności Einsteina, która była i pozostaje naszym współczesnym sformułowaniem siły grawitacji. Teoria ta wiąże obecność materii i energii z zakrzywieniem przestrzeni i czasu, a następnie wiąże to zagięcie i zakrzywienie z zachowaniem materii i energii.

Gödel chciał wiedzieć, czy teoria względności pozwala na podróże w czasie w przeszłość. Teoria Einsteina twierdziła, że ​​jest ostateczną teorią natury czasu i przestrzeni, a o ile było wiadomo, podróż w czasie do przeszłości była niemożliwa. Gödel uważał więc, że ogólna teoria względności powinna to automatycznie wykluczyć. Ale Gödel odkrył, że w rzeczywistości ogólna teoria względności pozwala na podróże w czasie w przeszłość. Sztuką jest wprawić wszechświat w ruch.

Gödel zbudował stosunkowo prosty i sztuczny model wszechświata, aby udowodnić swoją rację. Ten wszechświat się kręci i zawiera tylko jeden składnik. Składnik ten jest ujemną stałą kosmologiczną, która przeciwstawia się sile odśrodkowej obrotu i utrzymuje wszechświat w bezruchu. Dzięki temu odkrył, że podążając określoną ścieżką w wirującym wszechświecie, można znaleźć się we własnej przeszłości. Aby to zrobić, musisz przejść niewiarygodnie daleko, miliardy lat świetlnych, ale jest to możliwe.

Podczas podróży wpadniesz w wir wszechświata. Jest to rotacja nie tylko rzeczy w przestrzeni, ale także samej przestrzeni i czasu. W istocie obrót wszechświata zmieni twoje potencjalne ścieżki do przodu tak bardzo, że ścieżki te powrócą do miejsca, w którym zacząłeś. Kiedy wyruszasz w podróż, nigdy nie możesz jechać szybciej niż prędkość światła i skończyć tam, gdzie zacząłeś, ale we własnej przeszłości.

Możliwość cofnięcia się w czasie tworzy paradoksy i zakłóca nasze rozumienie przyczynowości. Na szczęście wszystkie obserwacje pokazują, że wszechświat się nie obraca, więc jesteśmy odporni na Gödelowski problem cofania się w czasie. Ale wciąż pozostaje tajemnicą, dlaczego ogólna teoria względności nie sprzeciwia się temu pozornie niemożliwemu zjawisku. Gödel wykorzystał obracający się wszechświat, aby udowodnić, że ogólna teoria względności jest niekompletna i może mieć rację.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. AlbertW41 16.02.2023 15:17

  Uczeni wiedza ze teoria Einsteina jest wadliwa ale ze nie ma lepszej na razie jest uzywana. Niedlugo odejdzie w niebyt.

 2. replikant3d 16.02.2023 19:05

  ,,AlbertW41,, Einstein o tym wiedział. Dlatego tak podziwiał Teslę. Sam kiedyś stwierdził że on sam jest tylko skromnym teoretykiem, a Tesla prawdziwym geniuszem i praktykiem. Niestety świat,,naukowy,, kurczowo trzyma się tej wadliwej treorii bo Einstein jest ..,,myckowym,,Więc ,,nie wolno,, jej podważać…Dlatego zrobiono wszystko by na wiele dziesięcioleci ,,wymazać,, dokonania Tesli z nauki…smutne ale prawdziwe.

 3. JedynaDroga 16.02.2023 21:39

  Tesla potwierdził , że zakrzywienie czasoprzestrzeni jest NIEMOŻLIWE oraz, że ogólna teoria względności jest matematyczną sztuczką.

  Teoria eteru który wypełnia całą przestrzeń, opisuje w jaki sposób funkcjonuje wszechświat.

  https://m.youtube.com/watch?v=ON0YQhCD8AQ&t=346s

 4. Fenix 17.02.2023 07:09

  Ja się pytam co poprzedza czas? Czas w kosmosie znika, pozostaje szybkość pokonywania przestrzeni , nie ma poziomu i pionu , nie ma dołu ani góry, ani prostych. Wtedy -0+~ w przestrzeni bezczasowej, i siła grawitacji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.