Podatek od pustostanów w Toronto

Opublikowano: 04.12.2020 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1728

Burmistrz Toronto John Tory chce, aby miasto wprowadziło podatek od pustostanów – plan, który według niego wejdzie w życie do 2022 roku pozwoliłby również miastu zajmować posesje, których właściciele nie uiszczają podatków i przekształcać je w mieszkania dla potrzebujących.

„Zachęci to ludzi, aby nie opuszczali wolnych domów” – powiedział Tory. „Prawdziwym celem podatku nie jest to, aby domy były puste w czasie, gdy w mieście występuje niedobór tanich mieszkań. Pomoże to w zwiększeniu dostępności mieszkań ”.

Tory powiedział, że pieniądze z podatku zostaną następnie wykorzystane do finansowania tanich mieszkań.

Na przykładzie danych z wdrożenia podatku od niezamieszkałych domów w Vancouver burmistrz powiedział, że jeśli jeden procent zasobów mieszkaniowych w Toronto pozostaje pusty (przy stawce podatku wynoszącej jeden procent na podstawie średniej oszacowanej wartości domu w Toronto), może to być równe Od 55 do 66 milionów dolarów dochodu podatkowego rocznie.

Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. kozik 05.12.2020 03:08

    Za wypłatę obciążoną VATem, PITem, akcyzą ciułasz pieniądze na wkład własny, by bank mógł uczynić Cię niewolnikiem na 30 lat. Kiedy już zbudowałeś(łaś) dom marzeń, płacisz 1% jego wartości w formie podatku(katastralnego), spłacając także kredyt:)

    “It is 2030. I own nothing and I have never been happier”
    To się skończy zamordyzmem, albo masową depopulacją (tylko szarych ludzi).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.