Pod Sejmem mogło dojść do przestępstwa

Opublikowano: 22.12.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Warszawska Prokuratura Okręgowa zbada przebieg wydarzeń pod Sejmem nocą z 16 na 17 grudnia. Zamierza ustalić, czy wobec posłów oraz innych osób była stosowana przemoc. Tymczasem z partii rządzącej płyną (pozornie) sprzeczne sygnały.

Rano wywiadu dla Radia ZET udzielił Mariusz Błaszczak. Kontynuował atak na opozycję, zarzucając jej nawoływanie do agresji i paraliżowanie państwa. “Samoobrona w porównaniu z tym, co robi PO, Nowoczesna i PSL to był Wersal proszę pana. Oni, kiedy rządzili, atakowali kibiców, mówili, że kibice są tacy źli, oni robią blokady, oni robią burdy, oni są gorsi od tych kibiców, z którymi chcieli walczyć” – perorował. Zastrzegał również, że otoczenie sejmu barierami to środek służący zapewnianiu bezpieczeństwa i po raz kolejny przekonywał, że gdyby władza była nadal w rękach PO, Polskę zalewaliby by już tysiącami niebezpieczni muzułmanie.

Niby bardziej koncyliacyjnie starali się wypaść Jarosław Kaczyński i Beata Szydło na konferencji prasowej. Szef PiS zapewniał, że jest skłonny na dalsze ustępstwa i przywołał jako model parlamentaryzm brytyjski, gdzie opozycja układa porządek dzienny co piątek posiedzenia parlamentu. Warunek to oczywiście przerwanie trwających protestów. “Mamy tutaj do czynienia z akceptacją działań, które w oczywisty sposób mają charakter przestępczy: blokowanie, odbieranie wolności obywatelom, uniemożliwianie normalnego poruszania się. To są przecież wszystko przestępstwa. Te przestępstwa są akceptowane” – zmienił ton Kaczyński w drugiej części wystąpienia. Przemawiająca po nim Beata Szydło powtórzyła przekaz z sobotniego orędzia: “Polacy oczekują zmian na lepsze, PiS nad nimi pracuje, opozycjo, nie przeszkadzaj.”

Po południu do przekazu polityków doszedł komunikat z warszawskiej Prokuratury Okręgowej: będzie śledztwo w sprawie przebiegu pierwszej nocy protestów, z 16 na 17 grudnia. Dokładnie rzecz biorąc śledczych interesować będzie „szereg zdarzeń mających miejsce na terenie Sejmu i w jego najbliższej okolicy w dniach 16-17 grudnia 2016 r. związanych ze stosowaniem przemocy wobec posłów oraz innych osób”, a w pierwszej chwili badane będą materiały policyjne. Prokuratorzy nie wykluczają również, że doszło do „wywierania na wpływu na czynności urzędowe Sejmu”, co także jest przestępstwem. Nie wiadomo na razie, co z wnioskami Nowoczesnej i PO o wszczęcie śledztwa w sprawie postępowania marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ZIWK
Użytkownik

Koncesjonowana (przez posła Jarosława K.) opozycja ewentualnie może być w Sejmie, a gdyby się wyłamała ze 100% poparcia no to natychmiast zostanie przeniesiona na budowę BiełMorKanału oops… MierzWiśKanału…

Poseł Jarosław K. też stwierdził, że na 100% całe głosowanie nad budżetem było prawidłowe przy uniemożliwieniu składania wniosków formalnych a nawe obeności posłów opozycji na głosowaniu.
Dorobne przemilczenia w zapisie dźwiękowym obrad, nie uwzględnione w oficjalnym stenogramie nie są nicznym dziwnym (stenografistka została pouczona zwolnieniem dyscyplinarnym) i nie mają znaczenia.

Wytagen
Użytkownik
Wytagen

(Naruszenie regulaminu – powielanie komentarzy. Admin)