Pod Sejmem mogło dojść do przestępstwa

Opublikowano: 22.12.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 373

Warszawska Prokuratura Okręgowa zbada przebieg wydarzeń pod Sejmem nocą z 16 na 17 grudnia. Zamierza ustalić, czy wobec posłów oraz innych osób była stosowana przemoc. Tymczasem z partii rządzącej płyną (pozornie) sprzeczne sygnały.

Rano wywiadu dla Radia ZET udzielił Mariusz Błaszczak. Kontynuował atak na opozycję, zarzucając jej nawoływanie do agresji i paraliżowanie państwa. “Samoobrona w porównaniu z tym, co robi PO, Nowoczesna i PSL to był Wersal proszę pana. Oni, kiedy rządzili, atakowali kibiców, mówili, że kibice są tacy źli, oni robią blokady, oni robią burdy, oni są gorsi od tych kibiców, z którymi chcieli walczyć” – perorował. Zastrzegał również, że otoczenie sejmu barierami to środek służący zapewnianiu bezpieczeństwa i po raz kolejny przekonywał, że gdyby władza była nadal w rękach PO, Polskę zalewaliby by już tysiącami niebezpieczni muzułmanie.

Niby bardziej koncyliacyjnie starali się wypaść Jarosław Kaczyński i Beata Szydło na konferencji prasowej. Szef PiS zapewniał, że jest skłonny na dalsze ustępstwa i przywołał jako model parlamentaryzm brytyjski, gdzie opozycja układa porządek dzienny co piątek posiedzenia parlamentu. Warunek to oczywiście przerwanie trwających protestów. “Mamy tutaj do czynienia z akceptacją działań, które w oczywisty sposób mają charakter przestępczy: blokowanie, odbieranie wolności obywatelom, uniemożliwianie normalnego poruszania się. To są przecież wszystko przestępstwa. Te przestępstwa są akceptowane” – zmienił ton Kaczyński w drugiej części wystąpienia. Przemawiająca po nim Beata Szydło powtórzyła przekaz z sobotniego orędzia: “Polacy oczekują zmian na lepsze, PiS nad nimi pracuje, opozycjo, nie przeszkadzaj.”

Po południu do przekazu polityków doszedł komunikat z warszawskiej Prokuratury Okręgowej: będzie śledztwo w sprawie przebiegu pierwszej nocy protestów, z 16 na 17 grudnia. Dokładnie rzecz biorąc śledczych interesować będzie „szereg zdarzeń mających miejsce na terenie Sejmu i w jego najbliższej okolicy w dniach 16-17 grudnia 2016 r. związanych ze stosowaniem przemocy wobec posłów oraz innych osób”, a w pierwszej chwili badane będą materiały policyjne. Prokuratorzy nie wykluczają również, że doszło do „wywierania na wpływu na czynności urzędowe Sejmu”, co także jest przestępstwem. Nie wiadomo na razie, co z wnioskami Nowoczesnej i PO o wszczęcie śledztwa w sprawie postępowania marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. ZIWK 22.12.2016 23:24

    Koncesjonowana (przez posła Jarosława K.) opozycja ewentualnie może być w Sejmie, a gdyby się wyłamała ze 100% poparcia no to natychmiast zostanie przeniesiona na budowę BiełMorKanału oops… MierzWiśKanału…

    Poseł Jarosław K. też stwierdził, że na 100% całe głosowanie nad budżetem było prawidłowe przy uniemożliwieniu składania wniosków formalnych a nawe obeności posłów opozycji na głosowaniu.
    Dorobne przemilczenia w zapisie dźwiękowym obrad, nie uwzględnione w oficjalnym stenogramie nie są nicznym dziwnym (stenografistka została pouczona zwolnieniem dyscyplinarnym) i nie mają znaczenia.

  2. Wytagen 23.12.2016 14:07

    (Naruszenie regulaminu – powielanie komentarzy. Admin)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.