Poczta Polska grozi pracownikom na wewnętrznym portalu

Opublikowano: 11.01.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2231

Na wewnętrznym portalu dla pracowników Poczty Polskiej pojawił się artykuł, który przestrzega pocztowców przed konsekwencjami krytykowania pracodawcy – dowiedział się Portal Strajk. Publikacja ma zniechęcić listonoszy i innych pracowników placówek pocztowych do pisania o swojej pracy w mediach społecznościowych.

„Nieumiejętne korzystanie z Facebooka czy innych portali społecznościowych może nieść za sobą konsekwencje prawne” – można przeczytać w artykule, który pojawił się w styczniu na wewnętrznej stronie przeznaczonej dla zatrudnionych na poczcie. Termin „nieumiejętne korzystanie” w tym przypadku oznacza krytyczne wypowiedzi pracowników na temat warunków pracy, płacy, organizacji pracy czy kierownictwa. Także o aktywność na takich facebookowych fanpage’ach, jak „Pocztowcy czas na strajk” czy „Listonosze Polska”, gdzie o poczcie i sytuacji jej pracowników rozmawia się po prostu szczerze.

Poczta Polska uważa, że z internetu należy korzystać rozsądnie, a „wirtualne aktywności” pracowników muszą być pozbawione negatywnych emocji. „Wspólnie dbajmy o kulturę w Internecie”, poucza artykuł. Co, jeśli pocztowcy nie będą dostosowywać się do zaleceń i w dalszym ciągu będą krytykować i mówić prawdę, o tym, co ma miejsce na Poczcie Polskiej? Co, jeśli nie przestaną pisać o wyzysku, niskich zarobkach, powszechnym łamaniu praw pracowniczych? Materiał, do którego dotarł Portal Strajk, sugeruje, że Poczta Polska z nieposłusznymi pracownikami się policzy. „Internet nie jest przestrzenią, w której możemy czuć się bezkarni”, tak więc takie zachowania będą brane za „usprawiedliwioną przyczynę wypowiedzenia umowy o pracę”, a jeśli wpisy pracowników wyrządzą szkodę Poczcie Polskiej „będzie rodziło to po stronie pracownika także odpowiedzialność odszkodowawczą” – grzmi tekst.

Tymczasem 9 stycznia 2019 r. Poczta Polska podwyższyła pracownikom o „zawrotne” 13 zł brutto premię czasowo-jakościową wypłacaną co miesiąc. To składowa wynagrodzenia, którą bezpośredni przełożeni mogą przyznać pracownikowi szczególnie zaangażowanemu w wykonywanie swoich obowiązków. Za to wcześniej w grudniu odmówiła wypłaty tzw. premii świątecznej, a do tego zapowiedziała także rezygnację ze zwiększenia zatrudnienia oraz zamrożenie płac na obecnym poziomie. Wydarzenia te wśród pracowników wywołały ogromną falę krytyki.

Zdjęcia: radoslawczarnecki0 (CC0), VABo2040 (CC0)
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Henryk Sclaveni 11.01.2019 22:26

    A ja tam popieram działanie zarządu. Dosyć mam już tych leni, którzy tylko co trzecią paczkę normalnie dostarczą, a w reszcie przypadków wrzucą awizo i uciekną. Za du*y ich i do roboty!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.