Płaca minimalna ma wzrosnąć w przyszłym roku

Opublikowano: 20.05.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 249

Tegoroczna podwyżka minimalnego wynagrodzenia do kwoty dwóch tysięcy złotych brutto ma być jedynie wstępem do kolejnych korzystnych zmian dla najmniej zarabiających. Strona rządowa przewiduje bowiem, iż najmniejsza pensja wzrośnie w przyszłym roku o kwotę wyższą niż założenia inflacyjne.

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk w rozmowie z Polskim Radiem zapowiedział, że w przyszłym roku pensja minimalna zostanie ponownie podwyższona, ale nie chciał jeszcze ujawnić dokładnej planowanej kwoty. Ma ona wynieść jednak dużo więcej niż 43 złote, którą to kwotę nieoficjalnie podawały media, a więc tym samym będzie ona większa od prognozy inflacyjnej. Kowalczyk zaznaczył, że w tej sprawie trwają jeszcze konsultacje, ale rząd powinien przedstawić swoją propozycję w połowie czerwca.

Minimalne wynagrodzenie w Polsce wzrosło w tym roku do poziomu 2 tys. złotych brutto, podczas gdy w zeszłym roku wynosiło 1850 złotych brutto, co oznacza wzrost o blisko 8,1 proc. Rząd szacuje, iż podniesienie pensji minimalnej przyniosło korzyści blisko dwóm milionom Polaków.

Ponadto Kowalczyk w tej samej audycji radiowej powiedział, iż obecnie głównym celem prac rządu jest przygotowanie odpowiednich ustaw pod program „Mieszkanie Plus”, którego celem jest zapewnienie tanich mieszkań dla polskich rodzin.

Na podstawie: Money.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

W 2017, 28 lat po upadku (?) komunizmu i 13 lat po wstąpieniu do eurokołchozu – wynagrodzenie minimalne w Polsce powinno wynosić w okolicach netto 4000 zł albo 1000 Euro !!!

Waldorfus
Użytkownik

@Wędrowny 20.05.2017 12:54

Szkoda tylko że Ukraińców ta podwyżka nie obejmie: https://wolnemedia.net/biedronka-karze-pracownikow-za-udzial-w-strajku/#comment-210771

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

@Waldorfus
O której podwyżce piszesz?
>Wspaniałeprzyjaciół< zza wschodniej granicy spowoduje zatrzymanie wzrostu płac dla Polaków NA DZIESIĄTKI LAT !!!