PiS nie wystawi kandydata na prezydenta Gdańska

Opublikowano: 16.01.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1838

Prezes przemówił – i ta decyzja z pewnością spodoba się wszystkim: oświadczył, że w przedterminowych wyborach na prezydenta Gdańska partia rządząca nie wystawi kandydata. Chwilę wcześniej premier powierzył stanowisko komisarza zastępczyni zmarłego Pawła Adamowicza, Aleksandrze Dulkiewicz.

„Ostatnie wybory samorządowe dały jednoznaczne zwycięstwo śp. Pawłowi Adamowiczowi; w związku z tym PiS podjęło decyzję, aby nie wystawiać własnego kandydata w przedterminowych wyborach prezydenta Gdańska” – napisał Jarosław Kaczyński w oświadczeniu dla Polskiej Agencji Prasowej, które pokazało, że tragiczne wydarzenia z ostatniej niedzieli potraktował honorowo.

Przedterminowe wybory odbędą się w ciągu 90 dni od wygaśnięcia mandatu poprzedniego prezydenta miasta. Aleksandra Dulkiewicz we wtorek 15 stycznia zgodziła się przyjąć stanowisko komisarza miasta. Formalności potrwają kilkanaście dni. Współpracownica Pawła Adamowicza jeszcze nie zdecydowała, czy będzie ubiegać się o fotel prezydenta Gdańska.

W ostatnich wyborach samorządowych PiS wystawił na prezydenta Kacpra Płażyńskiego, który zdobył w sumie 35, 2 proc. głosów, przegrał jednak z wieloletnim włodarzem Gdańska. Adamowicz działał w miejskich strukturach jako radny już od 1990 roku. Potem był przewodniczącym Rady Miasta i od 1998 – prezydentem. Komentatorzy przypuszczają, że w przyspieszonych wyborach o fotel prezydenta może ubiegać się Jarosław Wałęsa (z listy PO/KO) oraz Aleksandra Dulkiewicz. Niektórzy oczekują, iż Platforma również powtórzy gest prezesa i nie wystartuje w wyborach lub poprze zastępczynię Adamowicza.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Stanlley 16.01.2019 10:36

  Ojej! Jak szlachetnie! Unieśli się honorem….

  Ale – nie przeszkadza im to uczstniczyć w nagonce na Iran, w byciu współgospodarzem na konferencji w Warszawie. Do tej pory w Iranie mieli o Polakach dobrą pamięć, odbywały się festiwale polskich filmów, cmentarze polskie ładnie zadbane i sami ludzie nastawieni do polaków pozytywnie….

  Ale dobrze – przynajmniej się dowiedzieliśmy kto jest współgospodarzem w Warszawie…

 2. Kierownik zamieszania 16.01.2019 21:03

  @Stanley – oni albo mają talent do bycia nieudacznikami (nic im nie wychodzi oficjalnie), albo dobrze wykonują czyjeś rozkazy.
  Z całkiem przychylnego i przyjaznego nam kraju zrobiliśmy sobie wroga, kolejnego… Ciekawe kto następny będzie.
  A wszystko to w imię wchodzenia w d…. naszemu “sojusznikowi”. Tyle że nie ma potrzeby tam wchodzić, bo on ma już nas od dawna w d…. :/
  W planie dalszej i dłuższej podróży, w ramach odpoczynku od korpo, chciałem odwiedzić Iran. Niestety chyba nie dane będzie. Oby nie weszli tam szerzyć demokracji, bo i tam (jak i w Syrii) nie będzie co zwiedzać 🙁

 3. Hassasin 17.01.2019 10:48

  Na razie nie mają pomysłu jak zaaranżować na terenie Polski ATAKI TERRORYSTYCZNE i napady na tle RASOWYM, więc kreują:
  szaleńców
  kryminalistów
  “nacjonalistów” – faszystów, ale już wkrótce uporają się z tymi taktycznymi niedociągnięciami.
  – Pracują nad tym nieustannie, bez wytchnienia!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.