PIP zgłasza do prokuratury szpital, w którym na dyżurze zmarła lekarka

Opublikowano: 25.10.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 259

Państwowa Inspekcja Pracy zgłasza do prokuratury uporczywe łamanie praw pracowników w białogardzkim szpitalu, w którym na dyżurze zmarła jedna z lekarek.

Wyniki kontroli PIP nie pozostawiają wątpliwości, że w Centrum Dializa łamano standardy dotyczące m.in. czasu pracy. Przypomnijmy, w sierpniu tego roku pracownicy placówki znaleźli ciało 44-letniej anestezjolog, która była w pracy cztery doby non stop.

Skierowanie sprawy do prokuratury komentuje partia Razem: “W sierpniu interweniowaliśmy w sprawie śmierci lekarki w białogardzkim szpitalu, należącym do firmy Centrum Dializa. W trakcie pikiet pod placówkami tej spółki alarmowaliśmy, że we wszystkich z nich regularnie dochodziło i dochodzi do łamania praw pracowniczych. Teraz Państwowa Inspekcja Pracy potwierdza nasze oskarżenia. Wyniki kontroli PIP w placówkach Centrum Dializa nie pozostawiają wątpliwości: firma nagminnie zatrudniała pracowników – pielęgniarki i lekarzy – na umowy cywilnoprawne, zamiast umowy o pracę. Regularnie łamane były normy czasu pracy, z rekordzistami dyżurującymi po 79 czy 96 godzin, bez wymaganych, 11-godzinnych przerw na odpoczynek. Inspekcja Pracy zgłosiła do prokuratury trzy zawiadomienia dot. uporczywego naruszania praw zatrudnionych przez Centrum Dializa pracowników.”

Źródło: Trybuna.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o