Piotrków zawiesił budżet obywatelski. Pieniądze przekaże Ukraińcom

Opublikowano: 06.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1141

Radni Piotrkowa Trybunalskiego zdecydowali się na zawieszenie tegorocznego budżetu obywatelskiego. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zamierzają przekazać na pomoc dla uchodźców z Ukrainy, choć samorządowcy nie doprecyzowali dokładnie w jaki sposób będą one wydatkowane.

W Piotrkowie Trybunalskim odbyła się ostatnia sesja tamtejszej Rady Miasta przed dwumiesięczną przerwą wakacyjną. Zdecydowano w jej trakcie między innymi o zawieszeniu tegorocznego budżetu obywatelskiego, co umożliwia samorządom przyjęta w marcu przez parlament ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

Tym samym mieszkańcy miasta położonego w województwie łódzkim będą mogli zgłaszać kolejne projekty do budżetu partycypacyjnego dopiero wiosną przyszłego roku. Wybór planów do realizacji przez lokalny samorząd nastąpi natomiast do października 2023 roku.

Piotrkowscy radni zdecydowali się na przegłosowanie zawieszenia budżetu obywatelskiego, bo twierdzą, że chcą przekazać zaoszczędzone w ten sposób pieniądze na pomoc dla Ukraińców. Portal Naszemiasto.pl zwraca jednak uwagę na fakt, że miasto w swoim tegorocznym planie finansowym nie zapisało żadnej kwoty na ten cel.

Na podstawie: Piotrkow.naszemiasto.pl, Epiotrkow.pl
Źródło: Autonom.pl

15

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 06.07.2022 22:55

    Dla Polaków nic nie mają ale ukraińcom bez smarowania do tyłka włażą jakiż ten urzędniczy motłoch głupi i zgodnie z medialną narracją,chore!!!!😡

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.