2 mln zł w Pile na budżet partycypacyjny

Opublikowano: 17.01.2014 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 188

Wielkopolska Piła jest kolejnym z polskich miast, które w 2014 r. zaproponuje swoim mieszkańcom decydowanie o wydatkowaniu środków publicznych w ramach mechanizmu budżetu partycypacyjnego. Na ten cel przeznaczone zostanie 2 mln zł.

Pilanie decydować będą o tym, które chodniki, ścieżki rowerowe i pobocza powinny ulec naprawom. Każdy z projektów finansowanych w ten sposób nie będzie mógł kosztować więcej niż 150 tys. zł. Propozycje zgłaszać będą mogli mieszkańcy, którzy w tym roku kalendarzowym ukończą przynajmniej 16 lat. Wnioski zgłaszać można do 31 stycznia, a pomiędzy 17 i 23 lutego zostaną one poddane pod głosowanie wszystkich mieszkańców.

Swoje potrzeby będzie można zgłaszać w formie elektronicznej lub przez głosowanie tradycyjnymi metodami we wskazanych punktach. Proponowane przez obywateli inwestycje nie będą mogły pokrywać się z planowanymi przez władze samorządowe i w programie wieloletnich inwestycji, a także z tymi, którymi zająć zamierzają się operatorzy sieci gazowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej.

Łączny budżet inwestycyjny Piły w 2014 r. opiewa na 38 mln zł (wartość całego budżetu to 253 mln).

Autor: Łukasz Drozda
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rebelia
Użytkownik
rebelia

łaskawcy… pozwolili poddanym częściowo rozdysponować ich, nomen omen, własne pieniądze